خانه / Uncategorized / آبرسانی به 44 روستای گچساران در دولت یازدهم

آبرسانی به 44 روستای گچساران در دولت یازدهمسادات شیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای آب رسانی به این تعداد روستا بیش از 148 میلیارد و 664 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی بیان کرد: این طرح‌ها در زمینهٔ اصلاح و بازسازی شبکه آب‌رسانی، تعمیر و نگهداری، آب‌رسانی سیار، مطالعه مجتمع آب آشامیدنی روستاها از سد کوثر و مطالعه طرح فاضلاب روستای امامزاده جعفر بوده است.
شیری تصریح کرد: برای اجرای طرح آب‌رسانی به این روستاها بیش از 60 کیلومتر خط انتقال، 50 کیلومتر شبکه داخلی و بیش از 16 مخزن 200 و یکهزار مترمکعبی احداث شد.
وی تلخاب شیرین، سراب ننیز، مظفرآباد لیشتر، ماهور باشت، چهار بیشه سفلی، آب توت، انجیر سیاه، امامزاده جعفر، ناصرآباد، باباکلان، هسته کوه، سربیشه، دیل، گناوه و اسلام آباد باغ انار را با سه هزار 145نفر از جمله این روستاها ذکر کرد.
شیری گفت: 21 میلیارد و 655 میلیون ریال هم برای تعمیر و نگهداری تأسیسات آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان هزینه شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: مطالعه مجتمع‌های آب آشامیدنی 22 روستا از سد کوثر و مطالعه طرح فاضلاب امامزاده جعفر از دیگر پروژه‌های اجراشده در دولت یازدهم است.
شیری افزود: هم اکنون 16 طرح آب‌رسانی در زمینه های اصلاح شبکه، آب‌رسانی، مطالعه و ایجاد تأسیسات فاضلاب روستایی، تأمین آب آشامیدنی و تعمیر و نگهداری تأسیسات در مناطق مختلف روستایی این شهرستان در دست اجراست.
شهرستان گچساران با 120 هزار نفر جمعیت دارای 30 هزار نفر جمعیت روستایی و بیش از شش هزار و 500 مشترک آب روستایی است.
خبرنگار: مریم صیادی*** انتشار دهنده:مسعود علیزاده
2082/1662انتهای پیام /*


درباره gohari