سرهنگ موسی الرضا حیاتی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: شروع آتش سوزی از اراضی کشاورزی بوده که هم اکنون وارد اراضی ملی هم شده است.
وی با بیان اینکه طی تماس تلفنی اهالی محل نیروهای یگان حفاظت این اداره کل سریع به محل اعزام شدند گفت: هم اکنون مردم منطقه با کمک نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در حال مهار حریق هستند.
سرهنگ حیاتی با اشاره به اینکه هنوز میزان آتش سوزی صورت گرفته مشخص نیست افزود: علت وقوع حریق آتش زدن ته چر محصولات کشاورزی بوده است.
فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: شماره تلفن شبانه ‌روزی ۱۵۰۴ به‌ عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است که گزارشات مردمی کمک شایانی به پیشگیری از حوادث می کند.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مرتع، بیش از ۱۸۳ هزار هکتار بیابان و ۴۳۴ هزار و ۵۵۰ هکتار جنگل است.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*