خانه / Uncategorized / آتش سوزی بخشی از اراضی ملی روستای سلولی خراسان شمالی را فرا گرفت

آتش سوزی بخشی از اراضی ملی روستای سلولی خراسان شمالی را فرا گرفتسرهنگ موسی الرضا حیاتی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: شروع آتش سوزی از اراضی کشاورزی بوده که هم اکنون وارد اراضی ملی هم شده است.
وی با بیان اینکه طی تماس تلفنی اهالی محل نیروهای یگان حفاظت این اداره کل سریع به محل اعزام شدند گفت: هم اکنون مردم منطقه با کمک نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در حال مهار حریق هستند.
سرهنگ حیاتی با اشاره به اینکه هنوز میزان آتش سوزی صورت گرفته مشخص نیست افزود: علت وقوع حریق آتش زدن ته چر محصولات کشاورزی بوده است.
فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: شماره تلفن شبانه ‌روزی 1504 به‌ عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است که گزارشات مردمی کمک شایانی به پیشگیری از حوادث می کند.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
7186/ 6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari