سرهنگ محمدهادی قوی پنجه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از مشکلاتی که در عرصه اقتصادی دیده می شود پس از آشنایی کسبه با ‘فقه بازار’ برطرف و آگاهی و رعایت آن باعث تحقق بازار اسلامی، کسب روزی حلال و جلوگیری از معاملات ربوی می شود.
وی در ادامه همچنین گفت: امسال توانمندسازی نیروهای بسیجی و افزایش مهارت ۲۰۰ نفر از سرگروههای صالحین جزو برنامه های در حال اجرای بسیج اصناف است.
رئیس بسیج اصناف خراسان رضوی افزود: تاکنون ۵۰ درصد این افراد آموزش دیده اند و هر کدام بطور میانگین ۱۵ نفر را زیر پوشش دارند و در زمینه تربیتی، بصیرتی و معرفتی عمل می کنند.
۱۸۵ پایگاه و ۲۷ حوزه بسیج اصناف در خراسان رضوی فعال هستند. هزار و ۶۷۸ واحد صنفی در سطح این استان فعالیت دارند. ۴۸ درصد این صنوف توزیعی هستند و فعالیت حدود ۱۷ درصد آنها تولیدی، ۱۶ درصد خدماتی و بیش از ۱۸ درصد خدمات فنی است. همچنین ۵۱۳ اتحادیه صنفی در ۲۸ شهرستان استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت می کنند.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی **انتشار: حسین کریم زادهانتهای پیام /*