به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدتقی نوربخش» امروز (شنبه) در آیین تجلیل از بازنشستگان نخبه صندوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی در تهران به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان افزود: در چهار سال گذشته به ترتیب ٢۵،٢۵، ١٧ و ١۴ درصد به حقوق بازنشستگان افزوده شد که این میزان برای حداقل بگیران ٢٠ درصد بود و هنوز باید تلاش بیشتری شود.
وی از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس برنامه ششم خبر داد و گفت: این امر باید تا پایان سال دوم برنامه عملیاتی شود.
به گفته وی، راهکار این افزایش در برنامه ششم توسعه لحاظ شده و مستلزم این است که دولت سالیانه ١٠ درصد بدهی های خود را به صندوق بپردازد و دولت چنین پرداختی را برای خود تکلیف کرده است.
نوربخش اعلام کرد صندوق تامین اجتماعی ماهیانه ۴۲هزار میلیارد ریال پرداختی دارد که با بخش درمان حدود ۰۶هزار میلیارد ریال می شود. در صندوق سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مستمری بگیر عضوند که با لحاظ کردن خانواده آنان، این میزان به پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

** خدمات درمانی
این مسوول گفت: خدمات درمانی ارایه شده در این چهار سال, با ١٠ سال گذشته برابری می کند.
وی از ساخت و افتتاح هشت بیمارستان تامین اجتماعی در چهارسال گذشته خبر داد و گفت: امسال یک بیمارستان مجهز همانند بیمارستان میلاد با کمک دولت و مسوولان آستان حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) در شهر ری ساخته می شود.
نوربخش تاکید کرد وضعیت هتلینگ و وسایل تک بیمارستان ها بهتر شده است و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت وضعیت خدمات درمانی در بیمارستان ها بهتر شده است اما این طرح هنوز باید ادامه یابد که این مهم با مدیریت بر مصارف صورت می گیرد.
وی یادآوری کرد امسال یک هزار بازنشسته صندوق به عتبات عالیات فرستاده می شوند.
به گزارش ایرنا، آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با حضور «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی, معاونان این سازمان و جمعی از بازنشستگان در مجموعه فرهنگی- ورزشی نگین برگزار شد.
قرار است از چند بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی تجلیل شود.
از سال ۱۳۸۶ روز بیست و پنجم ذیحجه به مناسبت نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان درباره اهل بیت (علیهم السلام)، به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*۲۰۷۸*٩١٢٣*۱۹۶۱* گزارش: زهره دریغ گفتار*انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*