مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تایید خبر فوت آیت الله معصومی به خبرنگار ایرنا گفت: آیت الله معصومی از اسفند ماه پارسال به دلیل کهولت سن دچار بیماری شده و مدتی نیز در بیمارستان رضوی مشهد بستری بود.
امیر خالقی افزود: آیت الله معصومی پس از ترخیص از بیمارستان، مدتی در خانه خود تحت مراقبت های ویژه قرار داشت که امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشا، ناگهان حال ایشان وخیم شد و دار فانی را وداع گفت.
وی اظهار کرد: هنوز برای برگزاری مراسم تشییع پیکر آن مرحوم تصمیمی گرفته نشده اما به احتمال زیاد مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آن پیر فرزانه روز سه شنبه انجام خواهد شد.
آیت الله علی اصغر معصومی در سال ۱۳۰۵ در روستای ابرسج شاهرود متولد شد و پس از پایان دروس مقدماتی برای ادامه تحصیل به مشهد مقدس عزیمت کرد.
وی در مشهد از محضر استادانی همچون آیت الله العظمی حاج سید هادی میلانی، آیت الله حاج میرزا جواد تهرانی، آیت الله میرزا هاشم قزوینی و آیت الله سید حاج احمد مدرس یزدی کسب فیض نمود.
وی سپس عازم نجف اشرف شد و در محضر آیات عظام و مراجع تقلید بنام تشیع مدت ۱۵ سال به شاگردی پرداخت و بعد از رسیدن به درجه اجتهاد به ایران بازگشت.
آیت الله معصومی قبل از پیروزی انقلاب و با شروع مبارزات از مشهد مقدس، به علی آباد گرگان تبعید و در دوره جدید مبارزات و هدایت مردم در تظاهرات و حرکتهای انقلابی علیه طاغوت در علی آباد گرگان دستگیر و به سمیرم اصفهان و سپس به بندر لنگه تبعید شد.
وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای ستاد استقبال حضرت امام خمینی (ره) درسال ۱۳۵۷ شمسی بود و به درخواست مردم تربت حیدریه و دستور امام راحل، امامت جمعه این شهرستان را تقبل نمود و در این شهرستان با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس درس خارج فقه و اصول پرداخت.
وی عضو مجلس خبرگان رهبری طی چهار دوره، امام جمعه تربت حیدریه مدت ۲۲ سال و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و بانی مسجد جامع شهرستان تربت حیدریه بود.
تاسیس حسینه در شاهرود، احداث مدارس غیر انتفاعی و خوابگاه دخترانه دانشگاه آزاد اسلامی در تربت حیدریه نیز از جماه فعالیتهای وی بود.
۷۴۸۹/ ۷۵۰۷ / ۶۰۵۳
خبرنگاران: میترا عبداللهی و مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم



انتهای پیام /*