خانه / Uncategorized / احیای فرهنگ جهادی دوران دفاع مقدس کلید تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

احیای فرهنگ جهادی دوران دفاع مقدس کلید تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی استبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی جوادی در بیست و نهمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد، اظهار کرد: جهادگران با تقدیم 3300 شهید و دهها هزار آزاده و جانباز نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس ایفا کرده اند.
وی با اشاره به گستردگی و تنوع نقش جهادگران در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: متاسفانه معرفی این نقش فقط به اقدامات جهادگران در راهسازی، سنگرسازی و خدمات پشتیبانی و ارسال کمک های مردمی به جبهه ها خلاصه شده و دیگر فعالیتها از جمله پژوهشکده های مهندسی رزمی جنگ جهاد در مراحل مختلف دوران جنگ و پیروزی های به دست آمده تاکنون به نحو شایسته به جامعه معرفی نشده است.
جوادی با تشریح خدمات ارائه شده به ایثارگران در دولت یازدهم اظهار داشت: در دولت یازدهم با درایت وزیر جهاد کشاورزی، سهام هشت شرکت جهاد توسعه، ٩شرکت جهاد تحقیقات و ١٢ شرکت جهاد نصر، به 25 هزار نفر از رزمندگانی که بیشتر از 6 ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل داشته اند واگذار شده و این واگذاری ها همچنان ادامه دارد.
وی ارزش سهام واگذار شده را ٣٠٥ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با موافقت وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رئیس مجمع و همچنین دیگر اعضای مجمع، ١٠ درصد اولیه سهام به عنوان بخشودگی به رزمندگان اعطا و بقیه سهام به صورت اقساط دریافت می شود.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز در این مراسم گفت: گرامیداشت یاد و خاطره کسانی که با روحیه ایثارگری و خدمت برای کشور افتخار آفریده اند، برای پاسداشت این سرمایه ها امری ضروری است.
وی خدمت به مردم را از بالاترین عبادات در پیشگاه خداوند دانست و افزود: این خدمت در دوران دفاع مقدس، نقش آفرینی در جبهه های حق علیه باطل بود و امروز مصداق خدمت تلاش برای رفع مشکلات مردم است.
وی اضافه کرد: رسیدگی به امور رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس که بهترین فرصتهای زندگی را برای خدمت در جبهه ها از دست داده اند، یک وظیفه است.
وی اضافه کرد: اطلاعات رزمندگان و ایثارگران جهادگر برای ارائه خدمت بهتر به آنان و خانواده هایشان باید ساماندهی شود؛ همه ما ظرفیت ها و توانمندی های زیادی برای خدمت داریم و در صورت مشارکت با هم این ظرفیت ها و توانمندی ها چند برابر و امکان ارائه خدمت و حل مشکلات مردم بیشتر فراهم می شود.
بیست و نهمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، بیژن زنگنه وزیر نفت و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری در تهران برگزار شد.
در این مراسم همچنین از تمبر یادبود جهادگران شهید – سرداران رشید اسلام، هشت کتاب ویژه شهدای جهادگر و نرم افزار چندرسانه ای سنگرسازان بی سنگر رونمایی و از خانواده های شهیدان خرامین، بختیاری نسب و لچیانی با اهدای لوح یادبود، تجلیل به عمل آمد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**2022**1055
خبرنگار: میثم طاهری**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari