خانه / Uncategorized / اختصاص 110میلیارد ریال تسهیلات دولت برای ایجاد اشتغال درشهرستان آمل

اختصاص 110میلیارد ریال تسهیلات دولت برای ایجاد اشتغال درشهرستان آملسیدجعفر رسولی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا به تشریح جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری آمل اشاره کرد و گفت: که سهمیه تعیین شده برای ایجاد اشتغال امسال در شهرستان آمل توسط دستگاه های مختلف اجرایی حدود 5هزار نفر است.
وی، از همه مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان خواسته تا با همکاری و ایجاد تحول در بخش اشتغال، زمینه جذب حداکثری این اعتبار را فراهم و برای تحقق، تعهدی که برای ایجاد فرصت شغلی در این شهرستان شده، متعهدانه پای کار باشند.
فرماندار ویژه آمل اضافه کرد، که جلسه های کارگروه تخصصی اشتغال این شهرستان به طور منظم تشکیل وآمارهای مربوط به اشتغال هر اداره ونهادهای متولی این امر به صورت روزانه وهفتگی رصد می شود.
رسولی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: دکتر روحانی رئیس جمهوری هم بر کاهش بیکاری، در کشور تاکید زیادی دارند.
** اشتغال مهم تر از معیشت مردم
معاون استاندارمازندران همچنین با اشاره به انتخاب اولویت ‘اشتغال’ برای 57 درصد مردم در نظر سنجی عمومی کشور، مقوله ‘اشتغال’ را حتی از ‘معیشت’ که در رده دوم نظرسنجی قرار گرفت، مهم تر دانست و اظهار کرد: مدیرانی که اکنون مسئولیت امور را پذیرفته اند، در واقع آمادگی و همسویی خود را با سیاستهای دولت اعلام نموده اند و لذا می بایست به این اهداف و سیاستها پایبند و مجدانه بکوشند.
رسولی در پایان با قدردانی از کمک و مساعدت بانکها برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، از آنها خواست تا در پذیرش ضامن از سوی متقاضیان نهایت همکاری را به خرج داده تا اعتباراتی که در این بخش به شهرستان آمل اختصاص یافته به سهولت محقق گشته تا مشکل بخشی از بیکاران جامعه سریع تر رفع شود.
وی یادآورشد که ظرفیت های مناسبی درحوزه صنایع دستی، گردشگری و مشاغل خانگی در تولید اشتغال شهرستان وجود دارد که می توان با جذب اعتبارات و تسهیلات و با بکارگیری فارغ التحصیلان صنایع دستی و گردشگری و همچنین مشاغل خانگی را در شهرستان آمل توسعه بخشند.
بنا براعلام مدیران گمرک وسازمان صنعت ، معدن وتجارت استان حدود 50درصد اشتغال مازندران اکنون در شهرستان آمل مستقر شده است.
شهرستان آمل با حدود 405هزار نفرجمعیت دارای 4 شهرک وناحیه صنعتی است وبیش از نیمی از صادرات سالانه مازندران از این شهرستان انجام می شود.
خبرنگار: مهدی غلامی**انتشار دهنده:محسن حسن نیا
1899ک/7327انتهای پیام /*


درباره gohari