خانه / Uncategorized / اختصاص 300میلیارد ریال جهت مالچ پاشی کانونهای بحران فرسایش بادی ریگان

اختصاص 300میلیارد ریال جهت مالچ پاشی کانونهای بحران فرسایش بادی ریگانحبیب الله نیکزادی پناه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: اجرای فاز اول مالچ پاشی در شهرستان ریگان به وسعت بیش از یکهزار هکتار از کانونهای بحرانی فرسایش بادی از اول مهر ماه آغاز خواهد شد .
وی تصریح کرد : هر چند که 2ماه قبل مالچ پاشی در شهرستان ریگان آغاز شد ولی به علت گرمای شدید هوا، مالچ پاشی به اوایل مهر ماه موکول شد .
نماینده مردم شهرستانهای بم ،ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از منابع طبیعی کشور ابراز داشت طرح مالچ پاشی پس از یک وفقه 11ساله در شهرستان ریگان آغاز شده است .
نیکزادی پناه یادآور شد : طوفانهای شدید شن و ریزگردها سالانه خسارات سنگینی به زیرساخت های شهرستانهای شرقی از جمله ریگان وارد می کند.
وی افزود : قرارداد جهت قیر و مالچ منعقد گردیده و تمامی دستگاهها در شهرستان مستقر شده اند که کار عملیاتی مالچ پاشی در این شهرستان مجدد از سر گرفته خواهد شد .
نماینده مردم شهرستانهای شرقی استان گفت: با توجه به اینکه شهرستان ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران ریزگردها می باشد خواستار توجه ویزه به این شهرستان شد .
نیکزادی پناه گفت:طوفانها و ریزگردها در شهرستان نشات گرفته از کانونهای بحرانی شهرستان وبادهای 120روزه سیستان می باشد .
شهرستان ریگان کانون بحران ریزگردها وتوفانهای شدید شن تا مرکز استان 285کیلومتر فاصله دارد.
خبرنگار : موسی ملائیان ** انتشار : بهنام احمدی *
7442/ 5054انتهای پیام /*


درباره gohari