خانه / Uncategorized / اختصاص 46 میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی مناطق حاشیه نشین زنجان

اختصاص 46 میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی مناطق حاشیه نشین زنجان



به گزارش ایرنا، مسیح الله سلطانی روز شنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان افزود: این پروژه های عمرانی که شامل احداث اماکن و طرح هایی همچون سالن های ورزشی، سرای محله و کتابخانه، پارک و فضای سبز، بهسازی و آسفالت معابر و احداث و اصلاح شبکه فاضلاب در مناطق حاشیه ای است، با هدف توانمند سازی اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی این مناطق اجرا می شود.
وی اظهار کرد: مناطق نجف آباد(بی سیم) و اسلام آباد در شهر زنجان، حسین آباد در شهر ابهر، کوی شریعتی در شهر قیدار از سکونت های غیر رسمی سطح استان هستند که پروژه های عمرانی در سال جاری به منظور توانمند سازی محیطی، در آنها اجرایی می شود.
سلطانی از تدوین سند راهبردی چهار ساله استان در حوزه برنامه های فرهنگی و اجتماعی خبر داد و افزود: این سند چهار ساله بر اساس مستندات قانون اساسی، سند چشم انداز توسعه، سند برنامه ششم توسعه، نتایج اتاق های فکر فرهنگی و اجتماعی استانداری و برنامه های دولت دوازدهم تهیه و تدوین شده است.
وی با بیان اینکه کاهش آسیب و افزایش نشاط اجتماعی، رویکرد برنامه های فرهنگی و اجتماعی در زنجان است، ادامه داد: بر اساس این سند چهار ساله، 86 برنامه در حوزه های اجتماعی و فرهنگی برای اجر در سطح استان تعریف شده است و سالانه به طور میانگین 200 تا 300 فعالیت بر اساس این برنامه ها برای اجرا در سطح استان تدوین می شود.
به گزارش ایرنا، به گفته مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان، این استان از مجموع 111 برنامه کشوری در کاهش آسیب های اجتماعی 85 برنامه با اعتبار تخصیصی 20 میلیارد ریال را در سال جاری در دست اجرا دارد.
بنا به گفته این مسئول، طبق رتبه بندی انجام گرفته، زنجان سی امین استان در میزان شیوع آسیب های اجتماعی کشور بشمار می رود.
7312/8068
خبرنگار: حسن اکبری** انتشار دهنده: رویا رفیعی



انتهای پیام /*










درباره gohari