خانه / Uncategorized / اختصاص 540 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خراسان رضوی

اختصاص 540 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خراسان رضویمحمود احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش تسهیلات مزبور در راستای ایجاد 160 هزار فرصت شغلی در این استان است.
وی اظهار کرد: با ارائه تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته 989 فرصت شغلی در استان ایجاد شد و با توجه دولت دوازدهم به موضوع اشتغال پیش بینی می شود در سال جاری شاهد ایجاد 6 تا 6 هزار و پانصد شغل خانگی در این استان باشیم.
وی گفت: تا پایان مرداد ماه سال جاری بیش از 380 میلیارد ریال از تسهیلات مزبور به بانکهای استان ابلاغ شد و مابقی نیز تا پایان سال جاری ابلاغ خواهد شد.
احمدی افزود: مبلغ تسهیلات برای هر نفر مستقل (خویش فرما) معادل 50 میلیون ریال و برای هر پشتیبان یا کارفرمای مشاغل خانگی به نسبت شغلی که برای هر فرد ایجاد می کند بین 50 تا 750 میلیون ریال است.
وی با بیان اینکه سود تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به نحوه بازپرداخت اقساط بین 4 تا 6 درصد است اظهار کرد: این تسهیلات هم اکنون در تمام بانک ها پرداخت می شود.
وی دریافت تسهیلات مشاغل خانگی را منوط به اخذ مجوز برای شغل مود نظر دانست و گفت: متقاضیان باید نسبت به نوع فعالیت خود برای دریافت مجوز به یکی از ادارات صنعت و معدن، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی و ادارات کار مراجعه کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: مجوز مزبور نیز برای افرادی که دارای تخصص و مهارت کافی هستند صادر خواهد شد.
وی با اشاره به جایگاه مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال اظهار کرد: کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکار مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در استان به شمار می روند.
وی فعالیت در منزل را مهمترین ویژگی مشاغل خانگی دانست و گفت: این قابلیت سبب ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنها، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و رفت و آمد، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و دیگر مزیت ها می شود.
احمدی افزود: در سالهای اخیر به دلیل تحولات عظیم در بخش فناوری اطلاعات، امکان اشتغال خانگی برای بسیاری از افراد در زمینه های IT فراهم شده و افراد می توانند با استفاده از رایانه و وسایل جانبی به انجام کسب و کارهای گوناگون در این حوزه بپردازند.
مشاغل یا کسب و کار خانگی آن دسته از فعالیت هایی است که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی و در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد.
هم استانی ها می توانند برای مشاهده لیست مشاغل خانگی به سایت www.mashaghelkhanegi.ir مراجعه کنند.
7495 / 6053 خبرنگار: حسین عباسی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari