به گزارش ایرنا قربانعلی سعادت روز یکشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اختصاص این اعتبار را گام مهمی در حمایت از بخش کشاورزی استان عنوان کرد و افزود: کشاورزی محور اصلی توسعه این استان در سال های گذشته بوده است.
وی با اشاره به اختصاص ۱٫۵ میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی برای توسعه روستایی کشور، اضافه کرد: در روستاهای مرزی و محروم این استان نیز می توان از این اعتبار استفاده کرد.
وِی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به مشکل کم آبی و خشکی دریاچه ارومیه ناگزیر به ارتقای بخش کشاورزی هستیم و برای این امر حمایت مجلس و دولت بسیار مهم است.
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه نمایندگان آذربایجان غربی ساعتی پیش برای افتتاح چند طرح مهم عمرانی وارد آذربایجان غربی شد.
حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، افتتاح دانشکده ادبیات پردیس نازلو، افتتاح طرح بزرگراه شهید کلانتری، بازدید از دریاچه ارومیه، حضور در جلسه شورای اداری استان و شرکت در جلسه با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی از دیگر برنامه های علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر است
۲۰۹۳/ ۳۰۷۲
** خبرنگار: صابر چهرقانی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*