رضا زارع زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، بسترسازی برای ورود بخش‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌ها و انجام طرح‌های اقتصادی را از اقدامات شرکت های تعاونی توسعه و عمران فراگیر ملی عنوان کرد و گفت: وجود شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران فراگیر ملی از وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که پس از گذشت یک سال و نیم از درخواست این شهرستان، هنوز دایر نشده است.
وی، به وظایف این شرکت ها اشاره کرد و افزود: واگذاری فعالیت های خدماتی ادارات و دانشگاه ها، ایجاد فعالیت های سرمایه گذاری و انجام فعالیت های عمرانی شهرستان بدون انجام مزایده و مناقصه به شرکت های تعاونی توسعه عمران و فراگیر ملی می تواند از جمله فعالیت های آنان باشد.
زارع زاده گفت: به منظور ارتباط تجاری بیشتر ایران با دنیا در ارائه محصول پسته و دستاوردهای علمی این محصول، تا کنون پنج سفیر از کشورهای چین، روسیه، افغانستان، بنگلادش و ونزوئلا برای حضور در جشنواره ملی پسته دامغان اعلام آمادگی کردند.
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته دامغان، از پیگیری جدی برای به ثبت جهانی محصول راهبردی و طلای سبز یعنی پسته دامغان خبر داد و افزود: ثبت ملی و جهانی این محصول از مهمترین ره آوردهای برگزاری سه دوره جشنواره ملی پسته است که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود و تا چهار ماه آینده قطعی شدن این موضوع مشخص می‌شود.
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته دامغان اضافه کرد: پسته دامغان پس از پسته کرمان، به عنوان دومین شهر وارد تالار بورس کالا می شود که به همین منظور، سه شرکت خصوصی و سه شرکت تعاونی به این منظور معرفی می شوند که از بین این ۶ شرکت، یک شرکت به عنوان کارگزار این امر معرفی خواهد شد.
زارع زاده عنوان کرد: در صورت همکاری تمام دستگاه های اجرایی، حضور فعال کشاورزان و باغداران و اجرای سامانه‌های نوین کشاورزی در باغ ها، اهداف این جشنواره به خوبی محقق خواهد شد.
دبیر جشنواره ملی پسته دامغان گفت: توجه به موضوعات علمی و پیگیری دستاوردهای سال های گذشته این جشنواره جزو اولویت های ستاد چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان است.
چهارمین جشنواره پسته ایران- دامغان ۲۲ و ۲۳ شهریور۹۶ به همراه نمایشگاهی از ۵۰ غرفه با حضور شرکت‌هایی از ۱۰ استان و چهار کشور خارجی برنامه‌ریزی شده‌است، از پیش بینی برداشت ۴۰ هزار تن پسته در دامغان ۵۰ درصد به صورت تازه فروشی و ۵۰ درصد باقیمانده در ۱۰۵ واحد صنایع تکمیلی این شهرستان فرآوری می‌شود.
۹۸۵۶/۶۱۰۳ خبرنگار: میثم اسماعیلی** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مرانتهای پیام /*