خانه / Uncategorized / ایجاد واحد بسته‌بندی چرخه رونق کشاورزی را در میامی تکمیل می‌کند

ایجاد واحد بسته‌بندی چرخه رونق کشاورزی را در میامی تکمیل می‌کندعلی اصغرمحمدی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیش از40 درصد از محصولات کشاورزی استان سمنان در شهرستان میامی تولید می شود و باید با به‌روزرسانی ادوات کشاورزی برای کشت و فرآوری این محصولات تلاش کرد.
وی خاطرنشان کرد: با وجود منابع سرشار کشاورزی ، حتی یک واحد فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در میامی وجود ندارد و این امر در درازمدت با کاهش کیفیت محصولات تولیدی، باعث دلزدگی مردم این شهرستان از کشاورزی می‌شود.
محمدی اضافه کرد: اجرای طرح های توسعه ای در بخش کشاورزی میامی باید با برگزاری همایش های سرمایه گذاری متعدد در میامی دنبال شود و با معرفی این ظرفیت ها به فعالان اقتصادی می توان برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در این شهرستان گام برداشت.
مدیر جهاد کشاورزی میامی گفت: در دولت تدبیر بیش از 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شد و در درازمدت راه اندازی واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، سطح زیرکشت گندم آبی شهرستان میامی 6 هزار و 700هکتار و کشت دیم هشت هزار و 700 هکتار است، 390 هکتار از زمین های زراعی میامی به کشت کلزا اختصاص دارد .
میامی با آب و هوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصل خیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان است، سه هزار هکتار باغ شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میوه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد ،به طوری که سالانه بالغ بر 2 هزارتن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
در استان سمنان 198 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی وجود دارد.
7339/6103 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari