سید محمود رضوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: این تعداد از حجاج ایرانی در مجموع با انجام ۲۶۸ پرواز از عربستان سعودی وارد کشور شده اند.
این مسئول در شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد: از ۲۶۸ پرواز حجاج به کشور، تاکنون ۲۰۵ پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر و ۶۳ پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شده است.
وی با بیان این که امروز ۱۲ پرواز از مدینه و جده به فرودگاه های امام، گرگان، اهواز، زاهدان، بیرجند و ساری خواهیم داشت، گفت: تاکنون عملیات بازگشت حجاج ایرانی به ۱۹ فرودگاه کشور انجام شده و با انجام پروازهای حجاج به فرودگاه بیرجند عملیات بازگشت حجاج به ۲۰ فرودگاه کشور کامل خواهد شد.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایان عملیات بازگشت حجاج ایرانی افزود: طبق برنامه قرار است با انجام آخرین پرواز از فرودگاه جده به فرودگاه امام، عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی بامداد ۴ مهرماه امسال به پایان برسد.
به گزارش ایرنا، امسال بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی برای انجام اعمال حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند که ۶۸ هزار نفر آنها توسط هواپیمایی ایران ایر و حدود ۱۸ هزار زائر دیگر توسط هواپیمایی سعودی از ۲۰ فرودگاه عازم مدینه منوره و مکه مکرمه شدند.
عملیات رفت زائران ایرانی از هشتم مرداد ماه آغاز و روز چهارم شهریور ماه به پایان رسید و عملیات بازگشت حجاج ایرانی از ۱۴ شهریور ماه آغاز و تا ۴ مهرماه ادامه دارد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**۱۱۰۸** ۶۰۷۵*خبرنگار: ایرج منصوری** انتشار: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*