No Image

برگزاری جلسات برنامه توسعه شهرستان ها با فاصله زمانی کوتاه، استمرار یابد

شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ بدون دیدگاهبه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی گیلان به ایرنا، کیوان محمدی در نشست بررسی نظام نامه تدوین برنامه توسعه شهرستان ها در رشت بیان داشت: تلاش ما آن است که این برنامه واقعی باشد؛ برای واقعی‌تر شدن این برنامه، نیاز است که فرمانداران نقش سازنده‌ و کارآمدتری داشته باشند.
وی در خصوص برگزاری جلسات برنامه توسعه شهرستان عنوان کرد: باید این نوع جلسات در فاصله های زمانی کوتاه استمرار داشته باشد و فرمانداران شهرستان‌ها نیز باید در این امر جدیت بیشتری داشته باشند تا با ذهنیت و نگاه واحد، بتوانیم در مسیر درست برنامه‌ریزی قدم برداریم.
محمدی اظهار داشت: از هم اکنون باید برنامه سال آینده (۱۳۹۷) در حوزه‌های مختلف مشخص شود و اگر فرمانداری‌ها در این خصوص نتوانند خود را با برنامه‌های تدوین شده، هماهنگ و یا در این کار با سستی و رخوت عمل کنند، با مشکل مواجه خواهند شد.
در ادامه این جلسه معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان نیز به وظایف و اختیارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها اشاره و بیان کرد: این کمیته‌ معطوف به برنامه‌ریزی است ولی در عمل شاهد آن هستیم که به بودجه‌ریزی روی آورده است.
روزبه رحمانیان گفت: بدنه کارشناسی فرمانداری ، معاون عمرانی استانداری و دانشگاه می‌توانند با اشتراک جمعی و نگاه بلند مدت به پیشنهاد نظام‌نامه مطرح شده فکر کنند.
استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر و ۴۳ بخش، ۱۰۹ دهستان و ۲ هزار و ۵۸۳ آبادی دارای سکنه دارد.
دریافت خبر: سلیمانی ** انتشاردهنده:کبیری
۷۲۹۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*


Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *