احمد توصیفیان روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال و توسعه سرمایه گذاری استان همدان افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات برای هفت هزار و ۵۶۱ نفرشغل ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در شهرستان تویسرکان پرداخت شده افزود: ۳۷٫۷ درصد تسهیلات پرداخت شده در بخش صنعت، ۳۲٫۸ درصد در بخش کشاورزی و ۲۹٫۷ درصد در بخش خدمات پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اظهار کرد: همچنین در سال جاری ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی قرض‌الحسنه با سود چهار درصد در استان پرداخت می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال برای ۱۹ هزار و ۹۸۰ همدانی تعهد شده است اظهار کرد: امسال برای هفت هزار و ۵۶۱ نفر در سطح استان اشتغال ایجاد شده است.
فرماندار تویسرکان نیز گفت: ۱۴هزار بهره بردار در بخش کشاورزی در شهرستان تویسرکان وجود دارد و هشت هزار و ۵۰۰ هکتار باغ وجود دارد که پنج هزار و ۵۰۰ هکتار آن باغ گردو با میزان تولید سالانه ۱۵ هزار تن است.
حبیب مومیوند با بیان اینکه گردوی تویسرکان از نظر کمی و کیفی حرف اول در کشور را می زند گفت: تویسرکان رتبه اول تولید آلو در استان را دارد و میزان برداشت سالانه جو ۲۴هزار تن و گندم ۳۰ هزار تن است.
مومیوند با اشاره به ظرفیت های بالای تویسرکان در زمینه گلخانه و فعالیت بیش از ۲۷ واحد گلخانه ای در شهرستان افزود: روستای برگچه شهرستان به عنوان روستای گلخانه ای در کشور مطرح است.
فرماندار تویسرکان با اشاره به محدودیت آبی گفت: کشت محصولات کم آب بر در شهرستان شروع شده و با توجه به اینکه میزان بارندگی در شهرستان ۴۱۰ میلیمتر است.
وی با تاکید بر اینکه راه ارتباطی تویسرکان به گنجامه یک راه راهبردی برای تویسرکان محسوب می شود گفت: این راه از طرح های اقتصاد مقاومتی معرفی شده شهرستان است که به استان معرفی شده است.
فرماندار تویسرکان با اشاره به طرح های اقتصادی شهرستان گفت: ۲ طرح دارویی تدبیر دارو و هگمتان دارو را در شهرستان وجود دارد که یک مرحله از هگمتان افتتاح شده است اما این ۲ طرح نیز مشکل تسهیلات دارند.
مومیوند با اشاره به تولید الیاف پلیمری گفت: طرح بدون گرفتن تسهیلات شروع شده و یک طرح بزرگ صنعتی است که بانک باید همراهی بیشتر داشته باشد.
وی تصریح کرد: طرح مهان کاغذ نیز با ۴۴ میلیارد ریال در حال پیگیری است.
گفتنی است در شهرستان تویسرکان ۳۵۰ شرکت تعاونی به ثبت رسیده است.
۷۵۲۳/۲۰۸۷
خبرنگار: مرضیه بختیاری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*