مظفر رحیمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حدود سه هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال دیگر از مطالبات گندم کاران استان باقی مانده که آن هم به احتمال فراوان تا پایان مهر پرداخت می شود.
وی افزود: تا صبح امروز (۲۰ شهریور) افزون بر ۶۴۶ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده و طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی کار خرید رسما به پایان رسیده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: در عین حال ممکن است هنوز گندم کارانی از شهرستان سردسیر سنقر و کلیایی محصول خود را تحویل نداده باشند که این افراد باید با در دست داشتن معرفی نامه از سوی اداره جهاد کشاورزی شهرستان خود به سیلوی مرکزی استان مراجعه کنند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه یادآوری کرد: استان کرمانشاه امسال از نظر تولید گندم جزو چهار استان اول کشور بود و از نظر کیفیت نیز به جرائت می توان ادعا کرد در سال های اخیر کم نظیر بوده است.
وی ذخیره گندم استان را بیش از یک میلیون و ۱۲۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: این مقدار برای مصرف ۶ سال استان کفایت می کند.
رحیمی همچنین از وجود ۴۵ مرکز ذخیره سازی گندم در استان خبر داد و گفت: ۳۸ مورد از این تعداد مربوط به بخش خصوصی و هفت مورد نیز مربوط به بخش دولتی است.
وی در پایان و با بیان اینکه گندم کرمانشاه به اکثر استان های کشور ارسال می شود، از صادرات روزانه ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تن آرد به کشور عراق خبر داد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.
۷۴۵۸/۸۰۶۶ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*