بهروز آقایی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اواخر سال گذشته نیز تجهیزات بندری شامل جرثقیل و سایر ملزومات آن به ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلار از کشور آلمان خریداری، حمل و در این بندر تخلیه شده است.
وی افزود: دولت در سال های اخیر بیش از ۹۴۰ میلیون دلار در بندر چابهار سرمایه گذاری کرده است که بزودی فاز نخست بندر شهید بهشتی افتتاح و بهره برداری می شود.
وی بیان کرد: فاز مطالعاتی بندر چابهار قبل از سال ۱۳۸۶ از سوی هفت مشاور بین المللی انجام شده است و هم اینک هزار و ۶۵۰ متر موج شکن با هزینه ۵۰ میلیون دلار، ۱۵ میلیون مترمکعب لایروبی با ۱۰۰ میلیون دلار در فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار انجام شده است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف گذاری و بازاریابی های مستمر، رشد چشمگیر جذب کالا در حوزه های غیر نفتی و کانتینری در بندر چابهار حاصل شده که بر این اساس عملکرد تخلیه و بارگیری کانتینری در ۵ ماهه نخست سال جاری در بندر چابهار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰۵ درصد رشد داشته است.
آقایی افزود: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در این مدت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۲ درصدی را نشان می دهد.
وی خاطرنشان کرد که برای نخستین بار از ابتدای امسال ۲۰ درصد کالاهای کانتینری بصورت مستقیم از مبدا کشورهای اقیانوس هند با شش فروند کشتی وارد بندر چابهار شده است.
۳۰۴۳**۶۰۸۱ خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*