به گزارش ایرنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه روز پنجشنبه به نقل از آلبایراک اعلام کرد که وی در مراسم امضای تمدید قرارداد توسعه میادین نفتی آذری – چراغ – گونشلی تا سال ۲۰۵۰، بر ادامه حمایت آنکارا از گسترش سرمایه‌گذاری آذربایجان در بخش انرژی تاکید کرده است.
به گزارش این رسانه، وی در این مراسم تاکید کرده است که حمایت ترکیه برای گسترش سرمایه گذاری آذربایجان در بخش انرژی ادامه خواهد داشت.
به نوشته آناتولی، آلبایراک همچنین در این مراسم امضای این قرارداد را برای جمهوری آذربایجان، منطقه و بازار انرژی مهم دانسته و گفت: این قرارداد، قرارداد قرن محسوب می شود و اکنون دیگر تبدیل به قراردادی برای قرن بیست و یکم نیز شده است.
بنا به گزارش این رسانه، آلبایراک قرارداد آذری-چراغ-گونشلی را نشانه ای از منابع بی حد آذربایجان عنوان کرده و افزود: این قرارداد در تبدیل شدن آن به میدان نفتی قابل اعتماد برای بازار جهانی نیز نقش موثری داشته است.
این رسانه همچنین به نقل از وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نوشت: جمهوری آذربایجان با گام هایی مطمئن در حال تبدیل شدن به شریکی غیرقابل اجتناب و مطمئن برای ترکیه و کشورهای مصرف کننده دیگر در بخش نفت و گاز طبیعی بوده و به عنوان کشور منبع برای پروژه کریدور گاز جنوبی از سوی اتحادیه اروپا جهت تنوع در منابع انرژی مطرح شده است.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخریانتهای پیام /*