به گزارش ایرنا، سید نعیم امامی در یکصد و نوزدهمین ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:. تخلفات کشف شده در پرونده های اصناف چهارمحال و بختیاری شامل گران فروشی، کم فروشی، کالای تقلبی، درج نکردن قیمت، پرهیز از صدور صورت حساب، رعایت نشدن بهداشت و عرضه خارج از شبکه است.
وی یادآور شد: در این مدت چهار هزار و ۶۵۸ مورد بازرسی ویژه آرد و نان چهارمحال و بختیاری انجام شد که با انجام این تعداد بازرسی ۱۳۸ پرونده تشکیل و ۱۵۹ تخلف کشف شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ارزشی ریالی پرونده های تشکیل شده در حوزه آرد و نان چهارمحال و بختیاری ۱۲۷ میلیون و ۶۰۷ هزار ریال و در زمینه های گران فروشی، کم فروشی، درج نکردن قیمت، پرهیز از صدور صورت حساب، رعایت نشدن بهداشت، عرضه خارج از شبکه بود.
امامی تاکید کرد: بازرسی های پنج ماهه نخست امسال از واحدهای صنفی عمده فروش، خرده فروش و خدماتی چهارمحال و بختیاری انجام شد که بیشترین تخلفات کشف شده در بازرسی های پنج ماهه نخست امسال چهارمحال و بختیاری به حوزه آرد و نان اختصاص دارد.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۷ هزار و ۹۰ راس دام سبک در استان کشتار شده است که از این تعداد ۷۱ هزار و ۶۵۴ راس گوسفند و بز و ۱۵ هزار و ۴۳۶ راس بره و بزغاله بوده است.
عبدالحمید نجاتی تصریح کرد: در این مدت سه هزار و ۷۱۳ راس گاو و گوشاله، ۳۶ نفر شتر و ۱۱۸ شترمرغ در چهارمحال و بختیاری کشتار شد.
نجاتی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۲۲ هزار و ۹۲۸ کیلوگرم گوشت قرمز وارد چهارمحال و بختیاری شده است که از این میزان ۶۰۸ هزار و ۴۷۸ کیلوگرم گوشت گاو و گوساله و ۱۴ هزار و ۴۵۰ کیلوگرم گوشت گوسفند بود.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: عملیات اجرایی احداث کشتارگاه روستای بارده از توابع شهرستان بن تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از این طرح تا دهه فجر امسال کشتار دام های سبک و سنگین در این روستا به صورت بهداشتی، مطمئن و سالم انجام می شود.
به منظور ارتقای کمی و کیفی وضعیت سلامت مردم جامعه از انجام کشتارهای سنتی در روستای بارده از توابع شهرستان بن و شهر کاج از توابع شهرستان اردل جلوگیری شد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری نزدیک به ۳۰هزار واحد صنفی دارد.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
/۲۰۹۷/۷۳۶۲انتهای پیام /*