سید کمال الدین میرجعفریان روز دوشنبه در حاشیه بازدید استاندار ایلام از پروژه های راه سازی ایلام به خبرنگار ایرنا گفتد: عملیات خاکی این تقاطع غیر هم سطح از سمت شهر ایلام در مراحل پایانی است.
وی افزود: عملیات خاکی مسیر عبوری تقاطع غیر هم سطح ارغوان از سمت سرابله نیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
میرجعفریان یادآور شد: عملیات تکمیل این طرح به طور شبانه روز در حال انجام است و هدف اتمام این طرح تا قبل از آیین های اربعین و حضور زائران در استان ایلام است.
وی گفت: پیمانکار این پروژه نیز خواستار تزریق اعتبار برای شتاب بخشی در تکمیل این طرح مهم ارتباطی تا قبل از اربعین است که امیدواریم با مساعدت مسئولان تعهدات صورت گرفته اجرایی شود.

** پیشرفت ۲۵ درصدی قطعه اول ایلام به مهران

مدیرکل راه و شهریسازی ایلام همچنین از پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی طرح چهار بانده کردن قطعه اول ایلام به مهران خبر داد.
میرجعفریان یادآور شد: این پروژه راهسازی ۱۲ کیلومتر طول دارد و هم اکنون از ۲۵ درصد پیشرفت برخوردار است و پیش بینی می شود تا پایان سال آینده بهره برداری شود.
وی اضافه کرد: یک تونل ۷۵۰ متری و ۱۶ دستگاه پل بزرگ و کوچک در این مسیر ایجاد خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: قطعه دوم مسیر ایلام به مهران از ماربره تا سه راهی صالح آباد به طول ۱۹ کیلومتر با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
وی افزود: این طرح با کار مداوم شبانه روزی و با تزریق اعتبار به طور قطع تا اربعین امسال تکمیل می شود و به زیر بار ترافیکی خودروهای زائران می رود.
به گزارش ایرنا، طرح چهار بانده کردن محور ایلام – مهران در سه قطعه به طول ۸۵ کیلومتر با حضور پنج پیمانکار در حال اجراست و هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت دارد و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای ان اختصاص یافته است.
هم اینک بیش از ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه، ۶۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۷۷۰ کیلومتر راه روستایی در استان ایلام زیر بار ترافیک قرار دارد.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی * زهرا موسوی * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
۳۰۳۲/۷۱۷۲/۶۱۱۹انتهای پیام /*