محمد بخشی محبی عصر چهارشنبه در نشست هماهنگی تامین برق هیاتها، تکایا و خیمه ها در ماه محرم الحرام گفت: تامین امنیت و دفاع از جان و مال مردم یکی از دغدغه های دادستانی مشهد است.
وی ادامه داد: دستورالعمل پیشگیری از وقوع حادثه جانی و مالی به مدیران هیاتهای مذهبی ابلاغ شده و شرکت توزیع برق مشهد با مجوز قانونی از دادستانی می تواند نسبت به رفع مزاحمتها و حوادث اقدام کند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در تشریح این دستورالعمل گفت: هیاتهای مذهبی از نصب پرده نوشته عرضی بین پایه های فلزی، سیمانی و چوبی برق معابر و نصب پرچم بر روی همه پایه های برق معابر خودداری کنند.
وی افزود: ضروری است هیاتهای مذهبی با توجه به برپایی خیمه ها و ایستگاههای صلواتی از بستن داربستها به پایه های برق نیز خودداری نمایند. تامین برق خیمه های عزاداری سطح شهر صرفا توسط شرکت توزیع برق با رعایت تمامی موارد ایمنی و فقط برای هیاتهایی خواهد بود که مجوز لازم را از شهرداری و مدیریت هیاتهای مذهبی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر مشهد گرفته باشند.
بخشی ادامه داد: هیاتهای مذهبی که خواهان برپایی خیمه یا ایستگاههای عزاداری هستند برای گرفتن هرگونه انشعابات فرعی برق ملزم به هماهنگی با شرکت توزیع نیروی برق مشهد به منظور رعایت نکات ایمنی هستند.
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق مشهد نیز در این نشست گفت: به هیاتهای مذهبی و مدیران مساجد و تکایا توصیه می شود هنگام برپایی خیمه های عزاداری از صعود افراد به پایه های برق برای نصب پرچم خودداری کنند.
رضا نیک پیام بررسی و بازنگری سامانه الکتریکی مساجد و تاسیسات آن، استفاده از لامپهای کم مصرف، استفاده از افراد ذیصلاح و خبره هنگام برق کشی و نصب فیوز استاندارد را از سوی هیاتهای مذهبی ضروری دانست.
چهار هزار و ۱۰۰ هیات مذهبی ثبت شده در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد فعالیت دارند.
خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین کریم زادهانتهای پیام /*