خانه / Uncategorized / تولید گندم مورد نیاز 2 میلیون نفر از جمعیت کشور از سوی کشاورزان شوش

تولید گندم مورد نیاز 2 میلیون نفر از جمعیت کشور از سوی کشاورزان شوشبه گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا ملک زاده روز یکشنبه در همایش خوشه های طلایی گندم که مناسبت رکوردداری شوش در تولید گندم در تالار نیاش این شهر برگزار شد افزود:
این میزان گندم از سطح 80 هزار هکتار مزارع این شهرستان برداشت شد.
وی اظهار داشت:شهرستان شوش 3 درصد گندم کشور را تولید می کند ضمن اینکه 18 درصد گندم تولید استان خوزستان در شوش کشت و تولید می شود.
ملک زاده مهمترین برنامه های سال زراعی جدید ( 97-96 ) در شهرستان شوش را افزایش تولید با اجرای طرح های کشاورزی حفاظتی ، خاک ورزی و استفاده از شیوه های نوین کشت بر شمرد و گفت:سالانه حدود 2 میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در شوش تولید می شود که این میزان همچنان رو به افزایش است.
وی اظهار داشت: 14 درصد تولیدات کشاورزی استان خوزستان در شهرستان شوش تولید می شود ضمن اینکه شهرستان شوش در تولید ملی نیز سهمی معادل 1،7 درصد است.
شهرستان شوش با بیش از 200 هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از قطب های شاخص کشاورزی کشور به شمار می رود که نقش مهمی در تولید گندم ، ذرت دانه ای ، چغندر قند پاییزه و دانه های روغنی دارد.
در شهرستان شوش 160 هزار و 700 هکتار زمین قابل کشت وجود دارد ضمن اینکه سطح باغ های این شهرستان نیز 976 هکتار است.
کل زمین های کشاورزی آبی شهرستان شوش 120 هزار هکتار بوده که 60 هزار هکتار آن زیر شبکه های آبیاری دز ، اوان ، کرخه و شاوور بوده و 29 هزار هکتار به وسیله چاه و 29 هزار هکتار به وسیله پمپاژ از رودخانه آبیاری می شوند.
6068
خبرنگار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


درباره gohari