رضا نقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای ثبت نام در این جشنواره، اساتید، کارآفرینان برتر و علاقه مندان می توانند به سایت اینترنتی karafarinanebartar.ir مراجعه و فرم های مرتبط را پر کنند.
وی اضافه کرد: معرفی نمونه ها و الگوهای برتر کشوری، بهبود فضای کسب و کار، شتاب بخشی به توسعه کار آفرینی و گذر از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی از اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.
وی اظهار کرد: این جشنواره در پاییز امسال برگزار و در آن از کارآفرینان برتر استان تجلیل می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: بین سال های ۸۵ تا سال گذشته ۱۱ جشنواره کارآفرینان برتر استان به صورت مستمر برگزار شده که نتایج قابل توجهی را در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال به ویژه در بخش خصوصی داشته است.
نقی زاده همچنین از اجرای سرشماری بانوان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در آذربایجان غربی خبر داد و افزود: ساماندهی و رفع مشکلات بانوان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی و رفع مشکلات کارت هویت و تابعیت فرزندان این بانوان از جمله اهداف اجرای این طرح است.
وی اضافه کرد: بانوانی که دارای همسر غیرایرانی هستند می توانند با ارسال کدملی خود به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۹۵ در این سرشماری ثبت نام کنند تا از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آنان تماس گرفته و اقدامات دیگر انجام شود.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان هایی است که اتباع خارجی در آن زندگی می کنند و علاوه بر آن برخی از مردان و زنان ایرانی در این استان با همسران خارجی ازدواج کرده اند.
این استان در مرز ایران با ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان قرار دارد.
۸۱۳۷/۲۰۹۳ ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*