امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان روز جمعه پس از مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح در بندرعباس، خلیج فارس و تنگه هرمز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگر دشمنان بخواهند خیال خام تعدی خود را عملی کنند با پاسخ کوبنده و پشیمان کننده ما روبرو خواهند شد.
وی ادامه داد: نقاط قوت و ضعف دشمنان را می دانیم و متناسب با آنها خود را آماده کرده ایم و به شایستگی می توانیم از مرزهای کشورمان دفاع کنیم.
پوردستان افزود: دفاع یکپارچه در طرح های ما وجود دارد و امروز ارتش ، سپاه و نیروی انتظامی طرح های نظامی را متناسب با تهدیدها آماده کرده و در رزمایش ها تمرین می کنند.
وی اضافه کرد: توانسته ایم گام های بسیار بلندی در حوزه دفاع زمینی، هوایی و دریایی با کمک صنعت دفاعی و جوانان دانشمند برداریم.
جانشنین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران متناسب با تهدید، ظرفیت دفاعی لازم و تهاجمی خود را ایجاد می کنند و این راهبرد وجود دارد و برای ستاد کل نیروهای مسلح ترسیم شده و کارهای خوبی در این راستا انجام شده و می شود.
رژه بزرگ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در بندرعباس، تنگه هرمز و خلیج فارس در برابر چشمان ناوهای فرامنطقه ای و با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد.
۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه در جمهوری اسلامی ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب کشورمان، جنگ هشت ساله حکومت صدام علیه ایران آغاز شد.
۳۲۱۹/۷۴۰۸ * خبرنگار: عزت الله معمارباشی * انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*