تیم اقتصادی مجرب دولت تدبیر و امید در استان کرمان که یا ایده های نو و نگاه خلاقانه مدیریت ارشد جهادی آن توانسته با ایجاد کارگاههای تولیدی بزرگ و کوچک در مناطق مختلف استان بخصوص نقاط دورافتاده روح امید و خودباوری را به کالبد خسته از غبارهای گذشته این استان دمیده ، هم اکنون شرایط لازم را برای یک خیز اقتصادی کارشناسانه و در عین حال تاثیرگذار و پایدار فراهم کرده است .
استاندار کرمان که از هشت سال جهاد و مقاومت در دوران دفاع مقدس تجربیات گرانبهایی را دارد طی سه سال مدیریت ایشان در استان توانسته با روحیه ای چون سربازی فداکار دوران دفاع مقدس طی مدت چند سال گذشته در استان با اقدامات بموقع و مطلوب ، همگرایی لازم را در فضای سیاسی و اجتماعی استان پدید آورد و بدون شک از قبل همین همگرایی هاست و جهش اقتصادی ایجاد شده است که می توان به آینده استان خوشبین شد.
استاندار کرمان گفت : ایده و طرح مثلث توسعه اقتصادی در این استان همگرایی و همراهی را به شکلی پدید آورده که تمامی دست اندرکاران توسعه با سلایق سیاسی متفاوت و حتی متضاد، در مسیر توسعه همراه و همگام هستند که نمونه قابل تحسین در اجرای اقتصاد مقاومتی است .
علیرضا رزم حسینی به اهمیت استفاده از ظرفیت های استانی برای توسعه استان اشاره کرد و افزود : برای استفاده از ظرفیت های استانی ، شرکت های توسعه گرایی را که مدیران توسعه گرا و سرمایه دارند و می توانند از ظرفیت های بخش های مختلف استان استفاده کنند ، را در استان کرمان به کار گرفتیم و در حال حاضر ۲۱ موسسه ملی استانی مسئولیت اقتصاد مقاومتی استان کرمان را پذیرفته اند.
وی با اشاره به اینکه معین های اقتصادی به صورت داوطلبانه وارد عرصه توسعه استان شده اند، تصریح کرد: معین های اقتصادی بخشی از درآمدهای خود را در نقاط مختلف استان سرمایه گذاری می کنند و از این راه، ضمن رفع بسیاری از مشکلات و انجام کار خیر، رضایت خداوند نیز حاصل می شود.
وی اظهار کرد: در صورت استمرار حضور معین های اقتصادی، بنایی گذاشته می شود که با تغییر مدیران، مثلث توسعه اقتصادی فراموش نشود و همه با هم و یکدل برای مبارزه با فقر ، بیکاری و سایر مشکلات اقدام می کنند.
رزم حسینی افزود: استان کرمان می تواند استان نمونه کشور در حوزه سیاسی باشد که با وجود همه تفاوت دیدگاه های سیاسی، همه در کنار هم برای توسعه تلاش می کنند و این امر نشان دهنده تحمل سیاسی و عقلانیت سیاسی بالا در استان کرمان است.
وی از استان کرمان به عنوان استانی با پیشینه مزمن سیاسی یاد کرد و گفت: با تحقق همدلی و همزبانی در این استان، امروز شاهد برگزاری نشست های پربار و با حضور دیدگاه های سیاسی مختلف هستیم.
استاندارکرمان بر شناسایی مناطق نمونه گردشگری در جای جای این استان تاکید کرد و اظهار داشت : باید این نمونه های گردشگری با کارهای ویژه و نو دنبال شود و در سطح ملی معرفی شوند .
رزم حسینی ادامه داد: نباید در مناطق مختلف روستایی استان کرمان که جاذبه های لازم برای گردشگری را چه به لحاظ طبیعی یا تاریخی و حوزه های صنایع دستی دارند بیکار داشته باشیم بلکه باید با ایجاد ساز و کارهای لازم در راستای استفاده از این منابع خدادادی این مناطق را مهاجرپذیر کنیم .

**نمی توان چشم را بر آثار برجام بست
استاندار کرمان همچنین با بیان این مطلب که نمی توانیم در استان کرمان چشم خود را بر آثار پس از برجام ببندیم افزود:رشد ۸۳ درصدی صادرات، افزایش هفت برابری گردشگران خارجی، افزایش ۴۰ درصدی تولید برق استان و افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق صنعتی از جمله اثرات اقتصادی برجام در استان کرمان است.
وی بیان کرد: اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم یکی از اقدامات موثر و تاریخی دولت تدبیر و امید، معاهده برجام است.
استاندار کرمان گفت: عهدنامه برجام با درایت و هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی شکل گرفت و دولت نیز با تیم کاملا متخصص و کاربلد خود سعی کرد این معاهده را به نفع جمهوری اسلامی پیش ببرد.
وی با بیان اینکه درآمد استان کرمان در دولت تدبیر و امید حدود ۳۴ درصد افزایش یافته است افزود: امسال تراز صادرات استان نسبت به واردات ۳۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.
رزم حسینی یادآور شد: در قلعه گنج که هیچ کس قبلا پا نمی گذاشت امروز هتل کپری آن به عنوان یک الگوی ویژه جایگاه گردشگران کشورهای مختلف دنیا از جمله اروپایی و آمریکایی شده و مهم اینکه ضریب اشغال این هتل از برخی هتل های چند ستاره در مرکز کرمان بیشتر است .
وی با اشاره به امضای ۷۶ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در قالب مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان گفت: تاکنون حدود نیمی از تعهدات اقتصادی این تفاهم نامه ها اجرایی شده و مابقی در دست اقدام است.
استاندار کرمان تاکید کرد: تعاملات سازنده دولت خردگرای تدبیر و امید در توسعه اقتصادی و فرهنگی موجب شده که فضای بسیار خوبی برای توسعه اقتصادی در استان کرمان و سطح کشور فراهم شود.استان کرمان در بیست و هفتمین سفر استانی هیات دولت به عنوان پایلوت اقتصادمقاومتی معرفی شد و این استان با اجرای ایده های ابتکاری در این زمینه پیشتاز است.
ارکان حکومتی در استان کرمان در طرحی نو به نام مثلث اقتصادی هم کلام شده اند که بدور از هر گونه سیاست زدگی با تقویت و حمایت از بخش خصوصی به آبادانی این استان کمک کنند.
براساس این ایده جدید (مثلث توسعه اقتصادی ) استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی تبدیل شده و این مناطق طی تفاهم نامه هایی در اختیار معین های اقتصادی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی قرار داده شده است که آثار اقدامات این معین های اقتصادی در قالب ساخت مراکز درمانی ، اموزشی ، راه اندازی کارگاههای تولیدی با خلق فرصتهای جدید شغلی پایدار در این استان نمایان شده است .
تهیه و انتشار : بهنام احمدی /۵۰۵۴انتهای پیام /*