علی اصغر توانایی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۹ هزار و ۵۸۴ مترمربع از این اراضی در راستای ۴ فقره حکم قطعیت یافته از سوی مراجع قضایی رفع تصرف شد و همچنین ۳۷ هزار و ۶۸۷ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان که شامل ۲۰ فقره تخلف بوده در اجرای تبصره یک ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع از دست متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.
وی ادامه داد: اراضی ملی شهرستان شمیرانات دارای ارزش افزوده بالایی است که حفاظت این اراضی برای ما از اولویت ویژه ای است و ضروری است تا تمامی دستگاه ها در ارتباط با حفاظت از این اراضی با مجموعه منابع طبیعی همکاری لازم داشته باشند.
توانایی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری و برخورد قانونی با افراد سودجو، متخلفان و متصرفان به عرصه های ملی با فعالیت های شبانه روزی تیم های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و همکاری مراجع قضایی از ابتدای امسال برای رفع تصرف و بازپس گیری بیش از ۴۰ هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان اقدام به تشکیل ۱۵ فقره پرونده تخلف شده که این پرونده ها برای طی مراحل قانونی در محاکم قضایی مطرح در جریان است.
وی همچنین درباره آتش سوزی های صورت گرفته در عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان نیز گفت: از ابتدای امسال ۷ مورد آتش سوزی در اراضی جنگلی و مرتعی این شهرستان به وقوع پیوست که در پی این آتش سوزی ها بیش از ۱۰۰ هکتار از این عرصه ها دچار آتش سوزی و خسارت شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات از عموم مردم خواست که در صورت مشاهده هرگونه تصرف و تخلف به عرصه های ملی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*