به گزارش ایرنا زارعی روز جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح فردوس اظهار کرد: در ۳۱ شهریور ماه صدام حسین که مست غرور، تکبر و جاه‌طلبی شده بود معاهده‌های بین‌المللی را زیر پا گذاشت و پاره کرد و جنگ نابرابری را بر کشور ما تحمیل کرد.
وی افزود: در زمانی که همه برای رفتن به مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه آماده می‌شدند، سپاه در حال شکل‌گیری بود و نیروهای مقاومت بسیج مردمی شکل و شمایل تازه‌ای به خود گرفته بودند، هشت سال جنگ که طولانی‌ترین جنگ تاریخ معاصر پس از جنگ جهانی اول و دوم بود، آغاز شد.
وی گفت: لفظ و مصداق جنگ یک عامل ناخوشایند است و جنگ خسارت‌های مادی و معنوی زیادی به دنبال دارد ولی همان‌ طور که جنگ برای همه عامل و عمل ناخوشایندی است، دفاع یک امر پسندیده وعقلانی است.
وی ادامه داد: دفاع از اعتقادات، سرزمین و مذهب سبب گسترش اخلاق و جوانمردی و نیز تقویت روحیه ایثارگری و ازخودگذشتگی می‌شود.
زارعی، اقتدار نظام، اعتماد و خودباوری را از دستاوردهای خارجی جنگ هشت ساله ایران عنوان کرد و یادآور شد: امروز قالب جنگ از حالت نظامی به حالت‌های سیاسی و فرهنگی درآمده و جنگ نرم امروز با جنگ سخت دیروز فرق دارد.
وی گفت: کشته‌ های جنگ سخت، شهدا ولی کشته‌های جنگ نرم، اعدامی‌ها و کسانی هستند که به ورطه سقوط کشانده شده‌اند، اسیران جنگ سخت، سفیران آزادی و منادی صلح و عدالت ولی اسیران جنگ نرم معتادان و افرادی هستند که در شبکه ‌های مجازی سیر و سلوک دارند.
معاون بسیج مساجد و اماکن متبرکه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: هدف جنگ سخت تصرف یک شهر و فتح یک نقطه حساس و مهم بود ولی هدف جنگ نرم تصرف اعتقادات، باورهای دینی و جوانان و نوجوانان ما است و امروز قبح شکنی و قبح زدایی نسبت به پدر وم ادر، معلم، اساتید و مسئولان و نیز تغییر سبک زندگی اسلامی، همه و همه در قالب جنگ نرم انجام می‌شود.
زارعی تصریح کرد: بنابراین جنگ هنوز ادامه دارد و باید مراقب باشیم تا در جنگ نرم به اعتقادات، باورهای دینی و اسلامی و جوانان و نوجوان صدمه‌ای وارد نشود.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
9865* 6054* خبرنگار – اعظم جمالی* انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*