به گزارش ایرنا، عبداالله دوسو جمعه شب در مقبره امامزاده شعیب (ع) سبزوار با تبریک عید غدیر افزود: دشمن تلاش دارد غدیر ناشناخته بماند تا به ظلم و تعدی خود در کشورهای اسلامی ادامه دهد.
وی با بیان اینکه غدیر اسلام را کامل و زیبایی اسلام را آشکار کرد، ادامه داد: محبان اهل بیت (ع) برای جایگاه واقعی غدیر تلاش کنند تا حقیقت اسلام آشکار شود.
وی اظهار کرد: واقعه غدیر خم فقط یک نقطه جغرافیایی نیست بلکه یک جریان اعتقادی فراگیر برای افزایش بصیرت ملت های مسلمان در سراسر جهان است.
وی با بیان اینکه غدیر از همان سالهای پس از سقیفه مظلوم واقع شد و برخی تلاش کردند غدیر از یادها برود، گفت: معرفی غدیر به جهانیان یکی از وظایف مهم همه مسلمانان است.
رئیس اتحادیه طلاب آفریقایی در ایران افزود: غدیر راه و مسیر امت اسلامی را نشان داد و امروز یکی از مهمترین پیام های غدیر وحدت و اتحاد مسلمانان است.
وی با محکوم کردن جنایات علیه مسلمانان میانمار اظهار کرد: رهبران و سران برخی کشورهای اسلامی در برابر این جنایات سکوت اختیار کرده و هیچ حمایتی از مسلمانان نمی کنند در حالی که یکی از پیام های غدیر رسیدن به داد مسلمانان مظلوم است.
۸۱۴۵ / ۶۰۵۳ خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*