نادر شفیع خدایی روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت دما در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی ۴۴ و در اهرم مرکز شهرستان تنگستان و دیلم نیز۴۲ درجه سانتیگراد گزارش شد.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته رطوبت هوا در شهرهای دیر و عسلویه به ۸۵ و در بوشهر نیز به ۸۰ درصد رسید.
شفیع خدایی ادامه داد: بررسی نقشه های پیش یابی جوی و دریایی استان بوشهر همچنان نشان دهنده افزایش ناپایداری های موقت جوی در ساعاتی از عصر و شب در برخی نقاط بویژه مناطق مرتفع شرقی و جنوب شرقی استان بوشهر است.
وی گفت: بنابراین طی این مدت در نقاط مرتفع شرقی و جنوب شرقی استان بوشهر رشد ابر گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق و رگبارهای پراکنده دور از انتظار نیست.
شفیع خدایی گفت:در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی ، مه صبحگاهی و در برخی ساعات افزایش ابر و در نقاط مرتفع شرقی و جنوب شرقی استان با احتمال وقوع ناپایداری های موقت جوی پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد متغیر بطور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که در هنگام وقوع ناپایداری تا بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
شفیع خدایی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس نیز ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش بینی شده که گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر نیز می رسد.
وی یادآور شد: فردا زمان جزر اول دریا ساعت : ۰۶:۲۱ دقیقه ، مد دریا ۱۲:۱۷ دقیقه و جزر دوم دریا ۱۷:۵۵ خواهد بود.
۷۲۱۲/۶۰۴۵**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*