انور کریمی کانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه هر سال اواخر تابستان تا شروع فصل بارندگی سطح آب سد بانه کاهش چشمگیری پیدا می کند و ارتفاع آب به کف مخزن نزدیک و این امر سبب تغییر در رنگ و بوی آب می شود.
وی اظهار کرد: برای بهبود کیفیت آب شرب بانه در شهریور ماه جاری طرح احداث و راه اندازی اسکله (ایستگاه) شناور پمپاژ آب در روی دریاچه سد بانه با مدیریت و تامین هزینه مالی شرکت آب منطقه ای استان کردستان در دستور کار قرار گرفت.
کریمی کانی یادآور شد: اسکله (ایستگاه) شناور پمپاژ، آب را از عمق ۲ متری پمپاژ و به تصفیه خانه آب شرب شهر انتقال می دهد که این کار باعث می شود آب شرب با کیفیت مناسب در دسترس شهروندان قرار گیرد.
وی هزینه احداث این اسکله شناور را ۹ میلیارد ریال اعلام و تاکید کرد: اعتبار احداث و راه اندازی این اسکله توسط شرکت آب منطقه ای کردستان تامین و اداره منابع آب بانه آن را به عنوان مجری اجرا و راه اندازی کرده است.
به گفته وی، هم اکنون آب کاملا سالم و بهداشتی در اختیار همه شهروندان قرار دارد و مشکل طعم و بوی بد که ناشی از برداشت آب از کف سد بود نیز حل شده است.
شهرستان بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: زینب طلایی ** انتشار: مجید سلیمانی
۷۴۶۹/۹۱۰۲انتهای پیام /*