خانه / Uncategorized / رونق منطقه ویژه اقتصادی گرمسار نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است

رونق منطقه ویژه اقتصادی گرمسار نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی استغلامرضا کاتب روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: زیرساخت آب و برق لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در یکسال گذشته فراهم شده است، گرمسار از ظرفیت های قابل توجهی برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار برخوردار است و باید با برگزاری همایش های سرمایه گذاری، فعالان اقتصادی را برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان ترغیب کرد.
وی تصریح کرد: بیش از هزار واحد صنعتی و تولیدی در گرمسار و ایوانکی فعال است که می توان با توجه به زیرساخت های سرمایه گذاری برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در این شهرستان کام برداشت.
کاتب اضافه کرد: ارایه تسهیلات رونق تولید از گام های موثر دولت برای بازگرداندن واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال به چرخه تولید بود و باید این اقدام مثبت برای سالهای اینده برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در استان سمنان ادامه یابد.
نماینده مردم گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمبود آب یکی از مشکلات اساسی در اجرایی نشدن طرح های توسعه ای اقتصادی در استان سمنان است و باید با انتقال آب از حوزه های مختلف برای رفع این معضل اقدام کرد.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 70 هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدودمی شود.
شهرستان گرمسار به دلیل نزدیکی با تهران و برخورداری از صنایع و واحدهای آموزش عالی، میزبان جمعیت قابل توجهی از استان تهران است.
به گزارش ایرنا، در سه ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
7339/6103 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari