معاون بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی استان خوزستان روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:شهرستان شوش با تولید بیش از ۳۰۰ هزار تن محصول گندم،بزرگترین تولید کننده گندم در استان خوزستان و بهترین شهرستان در کشور از نظر تولید گندم می باشد.
محمد قاسمی نژاد افزود:جشن شکرانه خوشه های طلایی روز یکشنبه به همت بخش خصوصی با برگزاری برنامه ای ویژه با حضور یکی از معاونان وزیر جهاد کشاورزی در شوش برگزار می شود.
وی میزان تولید گندم امسال در استان خوزستان را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن عنوان کرد و گفت:حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصول گندم امسال از کشاورزان خوزستانی خریداری شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد:در سال جاری ۹٫۹ میلیون تن گندم از کشاورزان گندمکار کشور خریداری شده است.
به شکرانه تولید ۳۱۵ هزارتن گندم در شهرستان شوش و کسب مقام اول کشور ، تالار نیایش شوش میزبان برگزاری جشنی با حضور مجری طرح محوری گندم و مشاور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران و کارشناسان استانی است.
سالانه بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان شوش تولید می شود که بیش از ۳۰۰ هزار تن آن گندم است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*