به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز سه شنبه در بازدید از مرکز ساماندهی متکدیان و مرکز میان راهی افراد بی خانمان قزوین ضمن گفتگو با مسئولان مراکز مذکور و قدردانی از زحمات بی وقفه آنها خواستار ساماندهی و کنترل هر چه بهتر این مراکز شد.
وی با مهم و ضروری برشمردن رسیدگی به مشکلات و مسائل افراد تحت مراقبت در این مراکز،آمادگی دفتر اجتماعی استانداری در جهت حمایت همه جانبه این افراد اعلام کرد و همچنین در خصوص برنامه ریزی مناسب برای پر کردن اوقات خالی افراد تحت نگهداری قول مساعدت داد.
این مسئول همچنین گفت: با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زمینه اشتعال و آموزش این افراد را می توان فراهم کرد تا زمینه بازگشت آن ها به آغوش خانواده مسیر شود.
بیدخام در ادامه از گسترش ظرفیت این مراکز در نگهداری از افراد نیازمند خبر داد و گفت: این مرکز جهت ساماندهی افراد بی خانمان و کارتون خوابها راه اندازی شده است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین تاکید کرد: در این مرکز علاوه بر دادن غذا،امکانات بهداشتی هم پیش بینی شده است.
وی تاکید کرد: مقدمات برگزاری کلاسهای آموزشی فنی و حرفه ای متناسب با علاقه و پیشینه افراد یاد شده باید مهیا شود.
بیدخام اظهار کرد: جمع آوری و ساماندهی افراد بی خانمان و معتادان بهبود یافته که از جانب خانواده های خود طرد شده اند اگر مورد تداوم نیابد شاهد افزایش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.
وی یاد آور شد: کارتن خواب ها و معتادان افرادی هستند که به هردلیلی حاضر به ترک اعتیاد نیستند و وبیشتر در سکونت گاه های غیررسمی به سر می برند بنابراین باید تحت کنترل و مراقبت ویژه قرار بگیرند.
بیدخام با اشاره به افزایش اعتیاد بانوان راه اندازی گرم خانه برای بانوان آسیب دیده و معتاد را ضروری عنوان کرد و تاکید کرد: رعایت کرامت انسانی معتادان در مراکز درمانی باید حفظ و دقت بیشتری در این خصوص صورت بپذیرد.
۷۳۸۹*۳۰۱۳
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*