به گزارش خبرنگار ایرنا، داود ناصری امید روز سه شنبه در جلسه شورای مهارت سنقر و کلیایی افزود: در طرح استاد شاگردی که تحت عنوان آموزش در محیط کار می باشد، کارفرما ضمن اینکه مشکلات قرارداد نخواهد داشت، کارآموز وی از مزایای بیمه حوادث مدنی برخوردار خواهد شد.
وی طرح کارورزی دانش آموخته گان را به عنوان راهکار دیگری عنوان کرد که در آن افرادی که از دانشگاهها فارغ التحصیل شده اند با استفاده از این ظرفیت ایجاد شده، از یک سوم حقوق به مدت ۹ ماه برخوردار شده و از آموزش های لازم و گواهینامه مهارت نیز بهره مند می شوند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه، فرهنگ سازی در خصوص تغییر نگرش نسبت به اشتغال را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر در برنامه ریزی های اشتغال، خط و خطوط گذشته همچنان به عنوان معیار قرار گیرد، آمار بیکاری روز به روز بیشتر خواهد شد.
ناصری امید، از ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در ۵۰۰ رشته در استان خبر داد و گفت: ارتباط مسئولان با فنی و حرفه ای و کسب آگاهی از وضعیت رشته ها در این مراکز برای معرفی افراد مختلف در شهر و روستاها برای فراگیری آموزشها و ایجاد اشتغال تاثیر فراوانی خواهد داشت.
معاون فرماندار سنقر و کلیایی هم گفت: موضوع ایجاد اشتغال از طریق طرح کارورزی، به تمامی دستگاهها ابلاغ شده و بایستی دستگاهها از طریق دبیر کارگروه، گزارش های خود را در این خصوص ارائه نمایند.
افشین رحیمی از ارائه آموزش های متنوع فنی و حرفه ای در مرکز آموزش این شهرستان خبر داد و گفت: رشته های مختلفی در کارگاههای تراشکاری، درود گری، برق صنعتی و ساختمان، تاسیسات، جوشکاری، کشاورزی، کیف دوزی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و گردشگری و هتلداری به صورت رایگان در این مرکز آموزش داده می شود.
وی افزود: رشته های نرم افزار کامپیوتر و برق صنعتی در مقطع کاردانی و رشته طراحی و دوخت و فن آوری لباس در مقاطع کاردانی و کارشناسی در مرکزعلمی کاربردی فنی و حرفه ای این شهرستان دانشجو می پذیرند.
سنقر و کلیایی با ۸۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.
۸۰۶۶/۷۴۴۶ خبرنگار:هادی رنجبر ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*