No Image

فرماندار قشم: آموزش و آگاهی بخشی ضامن بقای خانواده هاست

شهریور ۲۶, ۱۳۹۶ بدون دیدگاهبه گزارش ایرنا، علیرضا نصری شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری ۲۵ ذی الحجه به عنوان روز خانواده گفت: موفقیت کشور در عرصه های مختلف و رفع دغدغه ها در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، تولید و اشتغال و حتی امنیت نیازمند بسیج شدن برای تقویت بنیاد خانواده هاست.
وی افزود: نخستین گام در مسیر استحکام خانواده ها آموزش و آگاهی بخشی است و برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند آموزش، مشاوره، ارتقا سلامت روان و توانمند سازی خانوده ها به ویژه بانوان هستیم.
فرماندار قشم برنامه ریزی توسط کارشناسان این حوزه و بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد را یکی از روش های آموزش خانواده ها عنوان و اضافه کرد: جایگاه بانوان در مدیریت خانواده و تربیت سرمایه های انسانی جامعه کلیدی است زیرا توسعه با نیروی انسانی متعهد و کارآمد محقق می شود و زنان به عنوان ستون خانواده در این زمینه نقش مهمی دارند.
او بیان کرد: افراد در چارچوب کانون خانواده به عنوان یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی در طول تاریخ نقش های مختلفی را تجربه کردند و باید در برهه کنونی با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مناسبات واکاوی و بازتعریف شوند.
نصری همچنین بر شناسایی و شناساندن ویژگی های یک خانواده سالم و موفق و توجه به آن در جهت گیری برنامه ها تاکید کرد.
وی عنوان کرد: کمیسیون امور بانوان و خانواده فرمانداری و سازمان منطقه آزاد با همکاری سایر دستگاه های مسوول و تشکل های غیر دولتی در این راستا گام برداشته و آموزش و اطلاع رسانی در زمینه نقش زن و مرد در خانواده، خانواده و زندگی سالم، بهداشت سالمندان، تربیت فرزندان، غنی سازی اوقات فراغت، غنی سازی روابط زوج ها، مهارت های خود آگاهی، ارتباط موثر و فرزندپروری را در دستور کار قرار داده است.
انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
۸۱۲۳انتهای پیام /*


Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *