به گزارش ایرنا نفیس زکریا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی خود در اسلام آباد به رسانه ها گفت:سفر ژنرال باجوا به روسیه در راستای پیگیری موضوعات دوجانبه در سطح بالا بین دو کشور انجام می شود.
وی با تشریح همکاری و تعاملات دوجانبه گفت:پاکستان و روسیه در زمینه دفاعی همکاری دارند و موافقتنامه های مختلفی در خصوص افزایش همکاری امضا کرده اند.
زکریا ادامه داد:دو کشور پاکستان و روسیه سال گذشته برای نخستین بار، تمرین نظامی مشترک انجام دادند و دو طرف، همچنان به ادامه همکاری علاقه مند بوده و گام بر می دارند.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسش رسانه ها گفت:فرمانده بخش عملیات نظامی ارتش پاکستان، ۱۲سپتامبر (۲۱ شهریور ۹۶) به افغانستان سفر ودر نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و ایالات متحده شرکت کرد.
وی تصریح کرد:در مواقعی نیز، طرفین پاکستان و افغانستان برای توسعه همکاری دوجانبه، دیدارهایی داشته اند.
نفیس زکریا همچنین گزارش های رسانه ها مبنی بر خودداری ‘اشرف غنی’ رئیس جمهوری افغانستان از دیدار با شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را تکذیب کرد.
وی در این خصوص توضیح داد: این ملاقات به دلیل کمبود وقت انجام نشد.
این مقام رسمی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد:ثبات در افغانستان به نفع پاکستان و منطقه است و پاکستان و کشورهای منطقه در خصوص وضعیت افغانستان نگران هستند.
نفیس زکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد که کشورش از روند صلح در افغانستان به رهبری این کشور و با مشارکت افغان ها حمایت کرده است.
آساق*** ۶۱۲۵ سیدبهادر حسینی** انتشاردهنده**۱۵۷۷**حسن حسین زادهانتهای پیام /*