به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه با محکوم کردن کشتار مسلمانان یمن و میانمار اظهار کرد: حقوق بشر برای آمریکایی ها و کشورهای مستکبر تنها زمانی مطرح است که منافع شخصی و نامشروع آنان تامین نشود.
وی افزود: افراطیون بودایی میانمار با ممانعت از امدادرسانی به مسلمانان این کشور، جنایات هولناک و وحشیانه ای را رقم زده اند و متاسفانه تاکنون جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال آن سکوت کردند.
وی خواهان کمک مجامع بین المللی به مردم مسلمان و بی گناه این منطقه شد و گفت: مدعیان و داعیه داران حقوق بشر جهانی باید هر چه سریعتر نسبت به این اقدامات خشونت بار و هولناک اقدامی اساسی صورت دهند.
امام جمعه تربت حیدریه در ادامه بر اهمیت درک پیام غدیر تاکید کرد و گفت: کسانی که در طول تاریخ پیام مهم غدیر را نفهمیدند به انحطاط و انحراف رفته اند.
عصمتی اظهار کرد: فلسفه غدیر همان رسالت انبیا و پیامبران الهی است که خداوند امیرالمومنین (ع) را از جانب خود به ولایت و امامت بشریت منصوب کرد و این پیام غدیر نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.
نمازگزاران جمعه تربت حیدریه در پایان نماز با تجمع در میدان مرکزی این شهر با سردادن شعارهایی در محکوم کردن جنایت کشتار مسلمانان یمن و میانمار، خواهان واکنش مجامع و سازمان های مدعی حقوق بشر در برابر این فجایع شدند.
۵۱۳۲
** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*