خانه / Uncategorized / محیط بان کهنوجی در درگیری با شکارچیان غیر مجاز زخمی شد

محیط بان کهنوجی در درگیری با شکارچیان غیر مجاز زخمی شدابوذر عطاپور شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در ساعت 16 و 15 دقیقه امروز (دوشنبه) از درگیری بین شکارچیان غیرمجاز و محیط بانان منطقه حفاظت شده مهروئیه در کوه های کلمرد و زخمی شدن یک محیط بان مطلع شدیم.
وی تصریح کرد: بلافاصله یک اکیپ 6 نفره از امدادگران هلال احمر و یک اکیپ اورژانس 115 به منطقه مورد نظر اعزام شدند.
وی در مورد چگونگی این حادثه اظهار کرد: پنج نفر از محیط بانان با 9 نفر شکارچی غیر مجاز در کوه های کلمرد کهنوج درگیر می شوند و بعد از 2 ساعت درگیری در نهایت پنج نفر از قاچاقچیان دستگیر و چهار شکارچی هم متواری می شوند که عملیات برای دستگیری این شکارچیان ادامه دارد.
فرماندار کهنوج افزود: در این درگیری یک نفر از محیط بانان از ناحیه کتف مورد اصابت گلوله قرار گرفت و گلوله ای دیگری هم بعد از کمانه کردن باعث خراش بر روی سینه این محیط بان می شود.
وی اضافه کرد: حال عمومی این محیط بان رضایت بخش است و هم اکنون در بیمارستان 12 فروردین کهنوج تحت درمان قرار گرفته است.
وی یادآور شد: سه لاشه میش و چهار قبضه سلاح از نوع کلاشینکف و شکاری نیز از شکارچیان کشف شد.
پناهگاه حیات وحش مهروییه کهنوج در 30 کیلومتری شهر کهنوج به سمت فاریاب در جنوب استان کرمان واقع شده است.
این منطقه با آب و هوای گرم و مرطوب از ۳۰سال پیش تاکنون حفاظت می‌شود و یکی ازقدیمی‌ترین جنگل های کهور جنوب شرقی ایران را در خود جای داده است. پناهگاه حیات وحش مهروییه زیستگاه جوجه‌آوری «دراج و جیرفتی» دو گونه پرنده بومی ایران که از گونه‌های نادر و حمایت شده نیز می‌باشند به شمار می‌آید.
کهنوج با ۴۳ هزار و 977 نفر جمعیت در 360 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
خبرنگار و انتشاردهنده: روح الله صائب *
6003انتهای پیام /*


درباره gohari