به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل گمرکات یزد، مهرداد پیرحیاتی در نخستین نشست توسعه حمل ونقل ریلی محصولات کاشی و سرامیک استان از آمادگی گمرک برای همکاری با راه آهن به منظور توسعه صادرات بر اساس قوانین و مقررات گمرک خبرداد و گفت: برای توسعه صادرات ریلی آماده همکاری با صنعت هستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید صحبت و دردل های صنعتگران را گوش کرد و برای رفع مشکل گام های اساسی برداشت، اظهار کرد: امروز تمامی فرآیندهای و تشریفات گمرکی در گمرکات یزد الکترونیکی است و کالای وارده به گمرک حداکثر سه روز و کالای صادره در کمتر از سه ساعت از گمرکات ترخیص می شود.
مدیرکل گمرکات استان یزد یادآور شد: پیش از راه اندازی سامانه های الکترونیکی ترخیص کالای وارده ۲۶ روز و کالای صادره هفت روز به طول می کشید.
در ادامه مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور با بیان اینکه نیازمند برخی قوانین حمایتی در صادرات هستیم گفت: گمرکات یزد به ویژه مدیرکل آن نهایت همکاری و همراهی را با صنعت دارند.
احمد صلواتی افزود: باید قوانین و مقررات در جهت حمایت از صادرات تسهیل شوند و مدیران دولتی با صنعت همکاری کنند و اگر این کار نشود امکان رقابت برای محصولات تولیدی به ویژه کاشی و سرامیک در بازارهای صادراتی وجود ندارد.
وی با قدردانی از همکاری و همراهی گمرکات یزد تاکید کرد: دغدغه اصلی استان صادرات است و با توجه به کشورهای همسایه با جمعیت های متفاوت و نیازهای سرامیکی مختلف در صورتی که زیرساخت های ریلی تامین شود می توانیم صادرات این محصول به کشورهای همسایه را با کمترین هزینه انجام دهیم که علاوه بر کاهش آلودگی هوا، خطر سوانح جاده ای را ندارد.
۱۹۶۸*۲۰۴۷* تنظیم کننده : محمودرضا رحمانی ** انتشار : عباسقلی اشکورجیری
@irnayazddانتهای پیام /*