به گزارش ایرنا آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: در حال حاضر جامعه ما و بخصوص نسل جوان با تهدیدهای مختلف اجتماعی، اعتقادی و فرهنگی دشمنان مواجه است که باید برای پیشگیری از آسیب های احتمالی برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم.
وی افزود: همچنین در شرایط کنونی اقتصاد مقاومتی یکی از موارد بسیار مهم و قابل توجه است که مسئولان استان باید بیشتر از همیشه به آن اهتمام ورزند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: هیات دولت با برنامه ریزی هایی که در دستور کار داشت شرایط ارائه تسهیلات در استان ها را از طریق بانک ها آسان کرده و همین امر موجب رونق اقتصاد در برخی از استان ها شد اما متاسفانه خوزستان بازهم از قافله عقب ماند.
وی تصریح کرد: باتلاش های صورت گرفته و ملاقات حضوری که به همراه استاندار خوزستان مدتی پیش با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم، توانستیم آن ها را متقاعد کنیم که اعتبار قابل توجهی را برای توسعه مشاغل روستایی در استان اختصاص دهند.
آیت الله جزایری بیان کرد: اختصاص اعتبار یک و نیم میلیارد دلاری به این حوزه فرصت مناسبی است تا بتوانیم در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی طرح های موثری را برای اشتغالزایی در روستاها اجرا کنیم.
وی ادامه داد: جذب این اعتبار نیازمند ارائه طرح های مختلف اقتصادی در روستاها است که نیاز است از طریق دستگاه های مختلف استان نظیر جهاد کشاورزی در روستاها معرفی واجرایی شود.
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: کارشناسان باید بررسی کنند که باتوجه به وضعیت اب و هوایی استان چه مشاغلی را می توان در روستاها فعال کرد که در این میان صدا و سیما نیز می تواند نقش موثری در شناساندن ظرفیت های اشتغال داشته باشد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان نیز دراین نشست اظهار کرد: هفته نخست ماه محرم همزمان با هفته دفاع مقدس، به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و در همین راستا اقداماتی در این زمینه به صورت نمادین در سطح استان و در حوزه های مختلف با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قرار می گیرد.
سردار حسن شاهوارپور افزود: در حال حاضر بازگشایی مدارس و تشدید سفرهای نیمه دوم سال را در ماه های آینده شاهد خواهیم بود و همین امر مسئولیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را در جهت اجرای اقدامات لازم در این حوزه ها دوچندان می کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان ادامه داد: در شرایط کنونی لازم است که نقش آمران به معروف و ناهیان از منکر در این حوزه ها به صورت دقیق تر مشخص شود تا بتوانیم از بروز آسیب های اجتماعی احتمالی به خوبی جلوگیری کنیم.
وی همچنین به نامگذاری روزهای هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: روز شنبه با عنوان فرهنگ ایرانی اسلامی ، دانش آموزان، امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده که در این روز زنگ امر به معروف و نهی از منکر در تمامی مدارس نواخته می شود.
سردار شاهوارپور تصریح کرد: همچنین روز یکشنبه با عنوان استقلال فرهنگی، دانشگاهیان، امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد کرسی های آزاد اندیشی و نشست های علمی نامگذاری شده و روز دوشنبه نیز با عنوان سلامت محیط اداری، کسب و کار و امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است که در آن به نقش بازار در امر به معروف و نهی از منکر پرداخته می شود.
وی افزود: روز سه شنبه نیز با عنوان تحکیم و تعالی نهاد خانواده، آسیب های اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده که اقدامات خوبی در جهت تحکیم خانواده توسط بخش خواهران پیش بینی شده است.
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: روز چهارشنبه نیز با عنوان حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده که در این بخش نیز اقداماتی که در حوزه اقتصاد مقاومتی دنبال شده مورد بررسی قرار گرفته و نشست های مربوطه نیز در خصوص حمایت از تولید داخل و راه های جلوگیری از ورود کالای قاچاق برگزار می شود.
وی تصریح کرد: روز پنجشنبه نیز با عنوان حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و بزرگداشت شهدای امر به معروف نامگذاری شده است که برنامه های مختلفی در این زمینه برگزار می شود.
سردار شاهوارپور ادامه داد:یکی از موضوعات مهمی که در سطح شهرستان ها و مرکز استان به آن توجه ویژه شده برگزاری همایش ها، جلسات و کمیسیون ها در بحث هم اندیشی و برگزاری جلسات ماده ۲۰ حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده است.
وی تصریح کرد: همچنین آموزش گروه های طلایه داران یکی از محورها و ماموریت های اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوده که تاکنون پنج هزار ساعت کلاسی در سطح استان تاکنون برگزار شده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان گفت: در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ کارت شناسایی برای گروه های طلایه داران استان صادر شده که ۵۵۰ هزار تذکر لسانی توسط این گروه ها در نیمه اول سال داده شده که بیشتر در حوره ارشادی بوده است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که در ایام محرم باید به آن توجه شود ساماندهی هیات های عزاداری در سطح استان است چرا که در برخی موارد هیات ها تا پاسی از شب در خیابان ها بوده و برای مردم ایجاد مزاحمت می کنند که از روحانیون محترم خواستاریم این موارد را تذکر دهند.
سردار شاهوارپور تصریح کرد: رعایت شئونات عزاداری و عدم ایجاد سد معبر برای مردم در ایام محرم از جمله موارد دیگری است که باید به هیات ها تذکر داده شود.
جلسه ماده ۲۰ حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خوزستان شامگاه یکشنبه با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان و مدیران استانی در بین نماینده ولی فقیه در استان برگزار و در این جلسه به برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره شد.
هفته امر به معروف و نهی از منکر از ۳۱ شهریورماه همزمان با هفته دفاع مقدس در سراسر کشور آغاز می شود.

/۶۰۰۲/۷۱۵۲ خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*