نادر صفرزاده روز پنجشنبه در دوازدهمین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در سالن امام علی (ع) ارومیه افزود: دولت دوازدهم با همراهی و حمایت مجلس شورای اسلامی درصدد رفع مسائل و مشکلات مربوط به بازنشستگان است.
وی با اشاره به سفر هفته آینده علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به ارومیه اضافه کرد: در این سفر مسائل و مشکلات بازنشستگان از جمله مساله ارتقای سطح معیشت و رفاه و اشتغال فرزندان بازنشستگان مطرح می شود.
وی اظهار امیدواری کرد که این امر بتواند راهگشای حل مشکلات جامعه بازنشستگی باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: بازنشستگان ذخایر ارزشمند نظام و الگوهای صبر و بردباری به شمار می روند که باید قدر این قشر فرهیخته را بیشتر بدانیم.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این مراسم بر استفاده از تجربه بازنشستگان تاکید کرد و گفت: این قشر فرهیخته و مجرب خدمات ارزنده زیادی را در دوران خدمت در راه اعتلای کشور انجام داده اند که باید قدردان این خدمات باشیم.
رسول اصغرزاده با تاکید بر اینکه مدیریت شهری در راستای خدمت رسانی به همه اقشار آماده است، افزود: تمامی امکانات شهرداری اعم از فرهنگسراها، پارک ها و کتابخانه ها را در اختیار بازنشستگان قرار می دهیم.
وی از مطبوعات و رسانه ها نیز خواست تا در مسیر تکریم بزرگان و بازنشستگان حرکت و از ظرفیت های و تجارب آنها در همه زمینه های دینی،فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند.
در ادامه این مراسم علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی و هنری نظیر اجرای موسیقی زنده به تعدادی از بازنشستگان هدایایی اعطا شد.
به گزارش ایرنا، روز ۲۵ ذیحجه که سالروز نزول سوره مبارک ‘دهر’ (هل اتی….) است، به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران درج شده است.
۸۱۳۷/۲۰۹۳ ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*