به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا سیدحسینی شامگاه دوشنبه در آیین تکریم و معارفه شهردار یزد ادامه داد: نگاه توسعه سخت افزاری در مدیریت شهری باعث شده تا دائما به خیابان ها و سایر سازهای شهری افزوده شود واین موضوع کیفیت خدمات و ابعاد فرهنگی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است.
وی ادامه داد: نگاه توسعه ای (گسترش فیزیکی) به شهرها در جوامع توسعه یافته منسوخ شده و تمرکز برنامه ها در این حوزه بر ارتقاء کیفیت خدمات شهری قرار گرفته است.
سیدحسینی با بیان اینکه شهر جهانی یزد تنها تعلق به یزدی ها و ساکنان این شهر ندارد، تصریح کرد: مدیریت این شهر از اصفهان نیز دشوارتر است، زیرا هم اکنون این شهر به عنوان یک الگوی نمونه شهری مورد توجه جهانی قرار گرفته و نگاه های جهانی بیش از پیش به سوی یزد معطوف شده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون در شهر یزد از بافت تاریخی شهر که فاصله بگیریم چیزی برای ارائه وجود ندارد و با الگویی از شهرسازی که با دیگر مناطق کشور تفاوتی ندارد، مواجه می شویم.
امام جمعه موقت یزد نیز در این آیین گفت: دامنه خدمات شهرداری بسیار گسترده است به گونه ای که در ایجاد فضاهایی برای شادی و حتی در غم مردم نیز با ارائه خدمات آرامستان ها حضور این خدمات قابل لمس است.
حجت الاسلام محمدحسن معزالدینی با تاکید بر حفظ بافت تاریخی و سرمایه های اجتماعی استان و شهر یزد افزود: مردم استان های مختلف کشور نوعی اعتماد به یزدی ها دارند که باید این اعتماد و دیگر مواریث فرهنگی، اجتماعی و تاریخی استان حفظ شود .
وی تصریح کرد: مسوولان شهر جهانی یزد باید تفکر جهانی داشته باشند و برای شهری جهانی که ظرفیت میزبانی از گردشگران زیادی را دارد، الزامات چنین شهری را فراهم کنند که بخش قابل توجهی از این وظایف بر عهده شهرداری است.
رییس شورای اسلامی شهر یزد نیز با تشریح تعهدات و برنامه های شورای پنجم در یزد اظهار کرد: این شورا خود را متعهد به اجرای امور بر اساس برنامه، زمینه سازی برای جذب سرمایه گذاری، آسان سازی ارائه خدمات، اطلاع رسانی شفاف به مردم، پرهیز از حاشیه ها و جلوگیری از گسترش وسعت شهر یزد می داند.
غلامعلی سفید افزود: هم اکنون بخش عمده ساکنان بافت تاریخی و ارزشمند شهر یزد را افراد غیر یزدی تشکیل می دهد و حاشیه نشینی اتباع بیگانه نیز چهره نازیبایی به شهر داده که ساماندهی این موضوعات از اولویت های شورای اسلامی و شهرداری یزد است.
حجت الاسلام عباس زارع گاریزی رییس شورای اسلامی پیشین (دوره چهارم) شهر یزد نیز با ارائه گزارشی، ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد، ارتقاء سهم ارزش افزوده شهر، افزایش مناطق شهری از سه منطقه به پنج منطقه، افزایش وصول و پیگیری مطالبات شهرداری تا ۱۲۰ میلیارد تومان و ارتقاء درجه شهرداری یزد را از اقدام های مهم شورا و شهرداری یزد در دوره فعالیت شورای چهارم برشمرد.
در این آیین از خدمات محمدرضا عظیمی زاده شهردار پیشین یزد تقدیر و مهدی جمالی نژاد به عنوان شهردار جدید یزد معرفی شد.
۶۰۱۴ / تولید و انتشار: کاظم شاملو
@irnayazddانتهای پیام /*