به گزارش ایرنا به نقل از مطلب ارسالی دوشنبه از اتاق بازرگانی شیراز، محمود عابدنیا در همایش معرفی و آشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران در شیراز اظهارداشت:صندوق ضمانت صادرات ایران پوشش خطر پذیری مالی تجارت خارجی را پیگیری می کند و صادرکنندگان، بازرگانان و تجار ما می توانند با خیال آسوده در دنیای رقابت بین الملی حضور داشته باشند.
او این را هم گفت که خدمات این صندوق تنها به صادرکنندگانی ارائه می شود که قبل از وارد شدن خسارت به آنها تحت پوشش صندوق ضمانت صادرات قرار گرفته باشند زیرا این صندوق جایی می تواند وارد شود که به عنوان بیمه گر به او حق داده شده باشد.
معاون مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران بیان کرد:‌ مهمترین اولویت صندوق ضمانت صادرات ایران بحث مهم امنیت صادرات است.
عابدنیا بیان کرد: در حال حاضر ۹۰۰ صادرکننده از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده می کنند که از این تعداد ۲۴ نفر از استان فارس هستند که باتوجه به میزان صادرات و تاثیرگذاری صادرکنندگان این استان در عرصه تجارت بین الملل، این رقم بسیار کم و شایسته بخش صادرات این استان نیست.
معاون مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران همچنین عنوان داشت: در حال حاضر این صندوق فرصت اعتباری ۵۰۰ میلیون دلاری دارد که تا ۱۰ برابر این میزان سرمایه معادل پنج میلیارد دلار می تواند تعهد جاری داشته باشد.
وی اضافه کرد: اکنون معادل دو میلیارد دلار تعهد جاری این صندوق فعال است و فرصتی معادل حدود سه میلیارد دلار امکان سرمایه ای برای پوشش خطرات سیاسی و تجاری برای صادرکنندگان کشور وجود دارد.
دریافت خبر:‌فاطمه هاشمی نیک ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۳۰۰۲/ ۱۸۷۶انتهای پیام /*