‘سعید بداغی’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: این شرکت در جهت‌گیری استراتژیک، محورهای اصلی خدمات مالی و مشاوره‌ای خود را در سه مرکز تخصصی شامل «مرکز راهکارهای برق و انرژی»، «مرکز راهکارهای آی‌سی‌تی» و «مرکز راهکارهای سلامت» بازآرایی کرده است.
وی افزود: از آنجا که کمبود منابع مالی، مانع بزرگی برای توسعه خدمات سلامت در کشور است، درصدد شدیم با افتتاح نخستین مرکز راهکارهای سلامت و ارائه خدمات مختلف مالی و مشاوره‌ای به فعالان این حوزه، به‌عنوان بازوی مشورتی و اجرایی، سهمی در ارتقای سلامت کشور ایفا کنیم.
به گفته بداغی، «مرکز راهکارهای سلامت»، خدمات جامعی از قبیل مشاوره و تأمین مالی پروژه‌های جدید، نیمه‌تمام، توسعه‌ای و استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت را به فعالان این صنعت اعم از شرکت‌های داروسازی، شرکت‌های تحقیقاتی، مراکز ارائه‌دهنده خدمات درمانی، شرکت‌های تأمین‌کننده تجهیزات پزشکی و غیره ارائه می‌دهد.
وی ادامه داد:‌ کشور ما حدود یک درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده، اما صنعت داروی کشور به همان نسبت توسعه نیافته است.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین استفاده نکردن از پتانسیل‌های تامین منابع مالی از بازار سرمایه را از مهمترین دلایل رشد ناکافی صنعت داروی داخل نسبت به کشورهای توسعه‌یافته قلمداد کرد و اظهار داشت: تأمین سرمایه امین به‌عنوان یک شرکت توانمندساز، از طریق «مرکز راهکارهای سلامت» قصد دارد خدمات مالی و مشاوره‌ای خود را که بیش از این به طور عمده در قالب راهکارهای تامین مالی از بازار سرمایه به مشتریان متعدد ارائه می‌شد، به‌طور متمرکز و تخصصی ارائه کند.
بداغی افزود: تأمین سرمایه امین به‌منظور خدمت‌دهی تخصصی به صنعت دارو، انجام مطالعات گسترده‌ای در مورد چالش‌ها و ظرفیت‌های بازار داروی ایران را در دستور کار قرار داد و بدین‌منظور اصلی‌ترین گزارش‌های نهادهای بین‌المللی درباره بازار داروی ایران بررسی شد تا ورود آگاهانه‌ای به حوزه دارو داشته باشیم. نتیجه این اهتمام، «گزارش تحلیلی بازار و صنعت داروی ایران» است که خلاصه این گزارش توسط همکاران این شرکت در نمایشگاه ایران‌فارما، تقدیم مخاطبان و فعالان صنعت داروی کشور می‌شود.
وی حضور در ایران‌فارما و ارائه خدمات مالی به فعالان حوزه دارویی را نقطه‌عطفی در ارائه خدمات مالی در حوزه دارو و سلامت دانست و افزود: «مرکز راهکارهای سلامت» خدمات مالی خود را به همه زیرمجموعه‌های حوزه سلامت اعم از بهداشت و درمان و تجهیزات پزشکی ارائه می‌دهد.
مدیرعامل تأمین سرمایه امین از فعالان حوزه دارو و سلامت و بازار سرمایه کشور دعوت کرد به‌منظور آشنایی با خدمات تأمین سرمایه امین در حوزه سلامت و بازدید از «مرکز راهکارهای سلامت» در «نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما» بزرگترین رویداد دارویی خاورمیانه با مشارکت ۳۰ کشور جهان، حضور بهم رسانند.
این نمایشگاه روز سه شنبه ( فردا) آغاز به کار می کند و چهار روز ادامه دارد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام*۹۱۲۳**۱۵۶۱** خبرنگار: زهره دریغ گفتار**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*