خانه / Uncategorized / نتایج آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی پزشکی امروز اعلام می شود/نتایج آزمون کارشناسی ارشد هفته آینده

نتایج آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی پزشکی امروز اعلام می شود/نتایج آزمون کارشناسی ارشد هفته آیندهحسین پور کاظمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی رشته های پزشکی در روز پنجشنبه 20 شهریور به صورت متمرکز در تهران برگزار شد و با اعلام نتایج آزمون کتبی در روزهای جمعه 21 و شنبه 22 شهریور، آزمون شفاهی نیز از ابتدای هفته برگزار شده است و بر اساس نتایج این آزمون ها نتایج نهایی امروز اعلام می شود.
وی گفت: در آزمون بورد رشته های تخصصی پزشکی حدود 3500 نفر و در آزمون بورد فوق تخصصی نیز 370 نفر شرکت کردند و هر کس در این آزمونها 70 درصد نمره را آورد برای مصاحبه دعوت شد.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: نتایج آزمون دکترا (phd) رشته های علوم پزشکی نیز تا پایان هفته جاری در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود.
پور کاظمی گفت: در آزمون دکترای رشته های علوم پزشکی که پنجم مرداد برگزار شد، حدود هشت هزار نفر شرکت کردند و سه هزار نفر برای مصاحبه معرفی شدند، 50 درصد نمره نهایی این آزمون بر اساس آزمون کتبی و 50 درصد بر اساس مصاحبه شفاهی است که در نهایت حدود 1500 نفر در این آزمون قبول می شوند.
وی افزود: پیش از این اعلام کرده بودیم که نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی تا 25 شهریور اعلام می شود اما به علت درگیری در برگزاری آزمون بورد و اعلام نتایج آزمون دکترا، اعلام این نتایج با اندکی تاخیر برگزار می شود و کوشش می کنیم نتایج این آزمون تا پایان هفته آینده یعنی حداکثر تا آخر شهریور اعلام شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی که 22 و 23 تیر برگزار شد، حدود 60 هزار نفر شرکت کردند. حدود 28 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و از این تعداد با احتساب استعدادهای درخشان که علاوه بر سهمیه اعلامی در دفترچه انتخاب رشته هستند، حدود هفت هزار نفر قبول نهایی می شوند.
خبرنگار: افشین شاعری** ناشر: مریم برزآبادی
اجتمام 3063 ** 1418انتهای پیام /*


درباره gohari