حسین پور کاظمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی رشته های پزشکی در روز پنجشنبه ۲۰ شهریور به صورت متمرکز در تهران برگزار شد و با اعلام نتایج آزمون کتبی در روزهای جمعه ۲۱ و شنبه ۲۲ شهریور، آزمون شفاهی نیز از ابتدای هفته برگزار شده است و بر اساس نتایج این آزمون ها نتایج نهایی امروز اعلام می شود.
وی گفت: در آزمون بورد رشته های تخصصی پزشکی حدود ۳۵۰۰ نفر و در آزمون بورد فوق تخصصی نیز ۳۷۰ نفر شرکت کردند و هر کس در این آزمونها ۷۰ درصد نمره را آورد برای مصاحبه دعوت شد.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: نتایج آزمون دکترا (phd) رشته های علوم پزشکی نیز تا پایان هفته جاری در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود.
پور کاظمی گفت: در آزمون دکترای رشته های علوم پزشکی که پنجم مرداد برگزار شد، حدود هشت هزار نفر شرکت کردند و سه هزار نفر برای مصاحبه معرفی شدند، ۵۰ درصد نمره نهایی این آزمون بر اساس آزمون کتبی و ۵۰ درصد بر اساس مصاحبه شفاهی است که در نهایت حدود ۱۵۰۰ نفر در این آزمون قبول می شوند.
وی افزود: پیش از این اعلام کرده بودیم که نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی تا ۲۵ شهریور اعلام می شود اما به علت درگیری در برگزاری آزمون بورد و اعلام نتایج آزمون دکترا، اعلام این نتایج با اندکی تاخیر برگزار می شود و کوشش می کنیم نتایج این آزمون تا پایان هفته آینده یعنی حداکثر تا آخر شهریور اعلام شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی که ۲۲ و ۲۳ تیر برگزار شد، حدود ۶۰ هزار نفر شرکت کردند. حدود ۲۸ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و از این تعداد با احتساب استعدادهای درخشان که علاوه بر سهمیه اعلامی در دفترچه انتخاب رشته هستند، حدود هفت هزار نفر قبول نهایی می شوند.
خبرنگار: افشین شاعری** ناشر: مریم برزآبادی
اجتمام ۳۰۶۳ ** ۱۴۱۸انتهای پیام /*