به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد علی نجفی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی در بوستان گفت وگو افزود: یکی از انتقادهای که طی چند روز اخیر به بنده وارد شد، کم توجهی به حضور و انتصاب زنان در عرصه مدیریت شهری تهران است.
وی با بیان اینکه توجه ویژه ای به حضور و مشارکت زنان در مدیریت شهری دارم اظهار کرد: نداشتن اطلاعات کافی در خصوص توان مدیریتی بانوان موجب شده تا کنون کمتر از ظرفیت و توان این قشر در حوزه مدیریت شهری و پست های مدیریتی شهرداری تهران استفاده شود.
نجفی با اشاره به اینکه در حال شناسایی زنان توانمند و متخصص برای مناصب مدیریتی در تهران هستیم تصریح کرد: انتصابات در شهرداری یک روند اداری دارد و در انتصابات جدید روزهای آینده به شرط رسیدن پاسخ استعلام‌ها شاهد حضور زنان در مناصب مدیریتی خواهید بود.
شهردار تهران با بیان اینکه زنان جامعه ما فعال و با استعداد هستند، گفت: برپایی این نمایشگاه می تواند نقش و جایگاه زنان سرپرست خانوار را بهتر مشخص کند.
شهردار تهران اظهارکرد: زنان سرپرست خانوار نقش مهمی در خانواده دارند و باید کاری کنیم تا این افراد بتوانند از امکانات مالی، فراغت، تفریح و نشاط بهره ممکن را ببرند.
به گفته وی، مشکلی که تاکنون وجود داشته این است که اصولا شهرداری تعامل کمی با دستگاه‌های اجرایی داشته است و در نتیجه هم افزایی مورد انتظار به وجود نیامده است.
نجفی همچنین در خصوص حل مشکلات آسیب دیدگان ساختمان پلاسکو گفت: در هفته‌های آینده جلسات مشترکی با بنیاد مستضعفان صورت خواهد گرفت تا بر روی طرح‌ها و برنامه‌هایی که می‌تواند مشکل حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو را برطرف کند هم فکری شود.
همچنین فهیمه فیروزفر مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در این مراسم اظهار کرد: یکی از خروجی‌های ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نمایشگاه زنان و تولید ملی است.
وی خاطر نشان کرد: از خروجی‌های این نمایشگاه اشتغال و مشاغل خانگی بوده، شهرداری تهران این نمایشگاه را در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار می دهد.
وی ادامه داد: در یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی سه هزار و ۲۴ سرپرست خانوار حضور دارند.
در این نمایشگاه همچنین از کتاب «این کتاب واقعی» در ۵ جلد با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار، رفاه اجتماعی، معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در سالن همایش های بوستان گفت و گو رونمایی شد.
نمایشگاه زنان و تولید ملی از امروز تا ۳۱ شهریور به مدت ۱۰ روز در بوستان گفت وگو برای بازدید عموم دایر است.
خبرنگار: امین کمالی فر**انتشار: محسن فتاحی
تهرام/۷۲۴۷/۱۱۰۹//۱۳۴۸**۱۶۲۵انتهای پیام /*