خانه / Uncategorized / نمایش بخشی از توان موشکی سپاه در کرمانشاه

نمایش بخشی از توان موشکی سپاه در کرمانشاهبه گزارش ایرنا، رژه نیروهای مستقر در غرب کشور روز جمعه با حضور یگان هایی از سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج همزمان با سراسر کشور در بلوار طاقبستان کرمانشاه برگزار شد.
در این مراسم علاوه بر رژه یگان های نمونه نیروهای مسلح مستقر در منطقه بخشی از تجهیزات و ادوات جنگی آنان نیز به نمایش در آمد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نمایش موشک های زمین به زمین زلزال و شهاب 2، موشک زمین به آسمان صیاد یک و آتش بارهای قدرتمند والفجر برای اولین بار در این رژه بخشی از توانایی موشکی خود را در معرض دید مردم کرمانشاه گذاشت.
صیاد یک موشکی زمین به هوای برد متوسط و ارتفاع بلند ساخت ایران با سیستم هدایت ترکیبی و موتور سوخت جامد است که رونمایی از آن در آبان 1392 توسط سردار پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع دولت یازدهم انجام شد.
بنا به گفته وزیر دفاع، از توانایی‌های این موشک قابلیت بالای ضد جنگ الکترونیک و ردیابی خودکار و مستقل اهداف است.
به گفته کارشناسان نظامی این سامانه به منظور پوشش نقاط حیاتی و حساس کشور در مقابله با تهدیدات هوایی غافلگیرانه هواپیماهای مدرن جنگی طراحی و ساخته شده است.
انواع پیشرفته این موشک نیز اکنون توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده و در اختیار قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) قرار دارد. موشک صیاد سه به عنوان یکی از اعضای سامانه پدافند هوایی یاور 373 که به اس 300 ایرانی معروف است به کارگیری می شود.
موشک شهاب 2، موشکی میان برد با برد حدود 500 کیلومتر است که می تواند یک کلاهک جنگی به وزن 750 کیلوگرم را نیز با خود حمل کند، جمهوری اسلامی ایران بیش از 10 سال قبل نمونه هایی از این موشک را در رزمایش پیام اعظم رونمایی کرد.
موشک بالستیک شهاب 2 به وسیله سوخت مایع پرتاب می شود و با دقتی کمتر از 50 متر اهداف خود را مورد اصابت قرار می دهد.
موشک های زلزال بسته به نوع آنها دارای بردی بین 150 تا 350 کیلومتر هستند که با کلاهک بارشی از قدرت تخریب بسیاری بالایی برخوردارند.
آتش بارهای قدرتمند والفجر نیز از جمله تسلیحات سنگین توپخانه ای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند که با قدرت تخریب بالا می توانند حجم عظیمی از آتش را بر روی مواضع دشمن فرود آورند.
علاوه بر این تجهیزات بخشی از توان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)، تانک ها و نفر برهای تیپ 281 زرهی نیروی زمینی ارتش و یگان های خودرویی نیروهای مسلح مستقر در منطقه به نمایش در آمدند.
7445/8066 خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari