به گزارش ایرنا، علی جلیلی روز جمعه درجمع مردم عجب شیر با انتقاد از وضعیت نامناسب طرح ها ملی در این شهرستان گفت: مهم ترین عامل عقب ماندگی و عدم تکمیل طرح های ملی شهرستان، ناکارآمدی برخی پیمانکاران و عدم تخصیص به موقع اعتبارات است.
وی افزود: در حال حاضر، احداث بیمارستان جدید عجب شیر، پایاب سد قلعه چای و کنار گذر غربی این شهرستان دچار وقفه و رکود شده است.
وی با اشاره به اینکه با پیگیری های لازم در سال جاری ۶۰میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان جدید عجب شیر پیش بینی شده است گفت: در سال گذشته از ۶۰میلیارریال اعتبار تخصیص یافته تنها ۳۰ میلیارد ریال اختصاص یافت که با این مبالغ افتتاح این بیمارستان سال ها طول می کشد.
وی، خواستار سرعت بخشی در احداث بیمارستان جدید این شهرستان شد و اظهار کرد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی عجب شیر از ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده در حالی که براساس برنامه زمانبندی، باید تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسید.
جلیلی اضافه کرد: به دلیل اینکه فضای کم بیمارستان کنونی عجب شیر جوابگوی ترافیک و حجم بالای مراجعان نبود از این رو احداث بیمارستان بزرگتر و مجهزتر در سال ۱۳۸۹ در دستور کار قرار گرفت اما نبود اعتبار، موجب طولانی شدن زمان بهره برداری از این بیمارستان شد.
وی همچنین با اشاره به تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریال برای کنار گذراین شهرستان خبرداد و افزود: هم اکنون تملک یک هزار و ۴۰۰ متر از منازل مسکونی در محدوده این کنارگذر و اراضی زراعی موجود در آن انجام و در مرحله آماده سازی است.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تکمیل این طرح نقش بسزایی در کاهش تصادفات رانندگی و ترافیک جاده ای این شهرستان دارد.
جلیلی یادآوری کرد: از ۱۲ کیلومتر کنار گذر غربی این شهرستان حدود ۲ کیلومتر اجرا شده و ۱۰ کیلومتر آن به حال خود رها شده است.
وی همچنین از ساماندهی تردد اهالی روستای دانالو و ساکنان مسکن مهر، شهرک صنعتی و مجتمع گلخانه ای در این کنارگذر اشاره کرد و گفت: بیش از هفت هزار نفر در این روستا و شهرک زندگی می کنند که به علت نبود محلی برای عبور و مرور به شهر دچار مشکل هستند.
وی افزود: پیگیری های لازم جهت تخصیص اعتبار برای پایاب سد قلعه چای نیز انجام گرفته چرا که با اتمام این طرح، ۲۰ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی می شود.
جلیلی همچنین از اختصاص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای پایاب سد قلعه چای در سالجاری خبرداد و افزود: در سال گذشته از ۳۷ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی ۱۵میلیار ریال محقق شد.
شهرستان عجب شیر با ۷۳۸ کیلومتر مربع وسعت دارای یک شهر، ۲ بخش قلعه چای و مرکزی و چهار دهستان بوده و در ۹۰ کیلومتری تبریز و ۸۰ کیلومتری کرانه جنوب شرقی دریاچه ارومیه واقع شده که از شرق به مراغه، از شمال شرق به اسکو، از جنوب به بناب، از شمال به آذرشهر و از غرب به دریاچه ارومیه محدود می شود.
خبرنگار:شهرام ناعم وند**انتشار:عیسی عطاپور**
۳۰۷۷/۷۴۸۵انتهای پیام /*