به گزارش ایرنا، سیدحسین هاشمی روز دوشنبه در شورای اداری استان تهران که در امامزاده داود(ع) برگزار شد با بیان اینکه کار بزرگی در بخش مالیاتی استان تهران انجام شده افزود: در ابتدای دولت یازدهم درآمد مالیاتی استان تهران ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم امروز به ۵۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: درآمدهای مالیاتی یک اصل مهم در اداره کشور است که باید در زمینه اداره امور کشور به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
هاشمی افزود: ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مجموع درآمدهای مالیاتی استان تهران در ۴ سال گذشته به شهرداری پایتخت کمک شده که مبلغ بسیار قابل توجهی است.

* تاکید بر جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال
استاندار تهران در ادامه بر حمایت کامل دستگاه های اجرایی استان از سرمایه گذاری و جذب سرمایه در استان تاکید کرد و گفت: ریل گذاری مناسبی طی ۴ سال گذشته برای جذب سرمایه در استان انجام شده و فضای مناسب برای حضور بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار فراهم شده است.
هاشمی افزود: برهمین اساس با هرنوع اقدام غیرقانونی و مانع تراشی در مسیر حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در استان تهران، قاطعانه برخورد می شود.
استاندار تهران اظهار کرد: آواربرداری ناشی از مشکلات گذشته در طول ۴ سال گذشته در این استان انجام شده و امروز هیچ بهانه ای برای خدمت رسانی بهینه و مطلوب به مردم وجود ندارد.
هاشمی تصریح کرد: درهمین ارتباط جایگاه استان تهران به لحاظ امنیت و آرامش از رده ۳۱ در ابتدای دولت یازدهم امروز به رتبه نخست کشور به عنوان اقدامی بی سابقه و قابل تقدیر رسیده است.

* صدور سند برای ۸۵ درصد بقاع متبرکه استان تهران
استاندار تهران در ادامه با تقدیر از عملکرد موثر اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: سند مالکیت ۸۵ درصد بقاع متبرکه استان تهران در ۴ سال گذشته صادر شده است.
هاشمی همچنین به اجرای ۴ پروژه عمرانی در روستای امامزاده داوود اشاره کرد و گفت: با اقدامات انجام شده مشکل راه ارتباطی و فاضلاب این روستا به صورت کامل حل خواهد شد.
استاندار تهران با اشاره به حضور گسترده گردشگران مذهبی در امامزاده داوود، گفت: توجه به این موضوع و برنامه ریزی مناسب می تواند منجر به توسعه بخش گردشگری و رشد و توسعه اقتصادی منطقه خواهد شد.
هاشمی همچنین به اقدامات انجام شده برای پوشش تلفن همراه در روستای امامزاده داود اشاره کرد و گفت: برای حل این مشکل با ۲ اپراتور همراه اول و ایرانسل درحال مذاکره و پیگیری موضوع هستیم.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار :مهدی مقدر – انتشار د هنده: محسن فتاحی
تهرام/۹۳۴۳/۱۷۳۵**۱۶۲۵انتهای پیام /*